کد خبر: ۳۱۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب:
مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به بررسی دقیق علت حادثه خط لوله گاز اهواز، گفت: شایع ترین دلایل بروز حوادث خط لوله نفت و گاز قدمت و خوردگی خطوط و عدم رعایت حریم ایمنی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی است.
شایع ترین دلایل بروزحوادث لوله های نفت و گاز خوردگی خطوط است
به گزارش آراس به نقل از گزارش روز جمعه روابط عمومی شرکت مناطق نفت خیز جنوب احمد محمدی در نشست بررسی حادثه خط لوله گاز اهواز با حضور مدیران و اعضای کمیته های عملیاتی مقابله با حادثه اظهار داشت: پیگیری های زیادی درزمینه مشکل قدمت و پوسیدگی خطوط عملیاتی انجام شده و تقریبا وضعیت کلی لوله ها از نظر تعیین نقاط پرخطر و در معرض آسیب، مورد پایش و بررسی دقیق قرار گرفته و باید در کوتاه و میان مدت با لحاظ اولویت بندی ریسک، نسبت به ایمن سازی و رفع حداکثری این مشکلات اقدام شود. 
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ارتباط با ورود شهر به حریم و عدم رعایت فاصله ایمنی تاسیسات نفتی تصریح کرد: محدوده مخازن هیدروکربوری مشخص و ثابت شده است. 
وی افزود: به فراخور، طرح های توسعه ای و ملزومات عملیات مورد نیاز، جانمایی چاه ها، خطوط لوله نفت و گاز و تاسیسات سطح الارضی بنا به طبیعت و موقعیت میادین بر روی عرصه مخازن زیرزمینی انجام می شود. 

*ضرورت اصلاح طرح جامع شهر اهواز 
محمدی تصریح کرد: بنابراین تنها راه چاره در این خصوص، تطبیق نقشه جامع شهرها و گسترش راه ها با حدود و ثغور مخازن زیرزمینی ، وضعیت فعلی و برنامه آتی توسعه میادین هیدروکربوری است. 
این مقام مسئول در مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به ضرورت افزایش تعامل میان مسئولان استان های نفت خیز با صنعت نفت در این زمینه، گفت: طی چهار ماه گذشته در چندین جلسه با مسئولین استان خوزستان و شهرستان اهواز بحث های زیادی برای اتخاذ تصمیم جدی بمنظور جلوگیری از توسعه و نزدیک شدن اماکن و تاسیسات شهری به سمت حوزه های نفتی صورت گرفته است، و امیدوارم ضمن بازنگری طرح جامع شهری اهواز، این مهم با نگاه ویژه ای در دستور کار قرار گیرد. 

*برخورد با افراد خاطی 
محمدی با اعلام اینکه تیمی کارشناسی برای بررسی علل و دلایل دقیق بروز حادثه تشکیل و بلافاصله کار خود را آغاز کرده ، تاکید کرد: چنانچه مشخص شود وقوع این حادثه ناشی از نحوه عملکرد یا کوتاهی افراد در انجام وظایف محوله بوده است، با افراد خاطی مطابق مقررات برخورد خواهد شد. 
وی همچنین مدیریت تولید و امور فنی مناطق نفت خیز را موظف کرد: ظرف یک هفته نسبت به تدوین گزارش کاملی از وضعیت خطوط لوله، نتایج بازرسی های دوره ای و شرح نیازهای تعمیر و نوسازی خطوط پرخطر جهت ارائه به شرکت ملی نفت ایران و اقدام مورد نیاز اقدام کند. 
وی با تسلیت درگذشت برخی هموطنان که سرنشین خودروهای عبوری بوده اند، برای مصدومان حادثه آرزوی شفای کامل کرد و اطمینان داد : براساس تاکید وزیر نفت و وظیفه اخلاقی مان ، برای کاهش آلام بازماندگان و تداوم درمان مصدومان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.انفجار خط لوله میعانات گازی مربوط به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در صبح روز پنجشنبه باعث کشته شدن چهار نفر شد. 
این حادثه به علت نشتی در لوله های گاز فرسوده خط لوله اتفاق افتاد. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار