کد خبر: ۳۱۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:
حسوند، آغاز پروژه‌های فروش نفت و سرمایه‌گذاری در کشور را نشان از شکست دشمن در اهداف خود در تحریم‌ها دانست و افزود: کشور باقدرت و صلابت مسیر توسعه را ادامه خواهد داد.
 رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: فروش نفت و سرمایه‌گذاری در نفت ایران نشان می‌دهد، دشمن در تحریم‌های خود علیه این کشور شکست خورده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون حسنوند پیش از ظهر امروز در آئین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی دوم اندیمشک اظهار کرد: در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی، تلاش دشمن فروپاشی نظام از طریق تحریم، تهدید و نا امید سازی ملت است.

وی، آغاز پروژه‌های فروش نفت و سرمایه‌گذاری در کشور را نشان از شکست دشمن در اهداف خود در تحریم‌ها دانست و افزود: کشور باقدرت و صلابت مسیر توسعه را ادامه خواهد داد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تضعیف مدیران و گسست میان مردم و مسئولان را خیانت به کشور و نظام معرفی و تصریح کرد: تعامل بین قوا نقش ارزنده در کشور دارد و قوای قضائیه و مقننه در کنار رهبر و رئیس‌جمهور به دنبال توسعه کشور هستند.

حسنوند، خواستار توسعه میادین در استان خوزستان شد و افزود: اختصاص چهار درصد در قراردادهای نفتی مناطق نفت‌خیز به خوزستان نشان از نگاه ویژه‌ای به مناطق خوزستان و نفت‌خیز بوده و ارتقا سهم دو درصد به سه درصد گامی مهم در توسعه مناطق نفت‌خیز خواهد بود.

وی، خوزستان و نفت را رفیق دیرینه هم معرفی و عنوان کرد: نفت در عمق وجود خوزستان حراست می‌شود و هدیه خوزستان به استان‌ها و دیگر مناطق ایران اسلامی به شمار می‌رود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از زبان حال خوزستان می‌گویم حال و روزم خوب نیست و خوزستان را دریابید، گفت: اکتشاف نفت در دشت لاله را در دستور کار قرار دهید، توسعه میادین، اجرای پروژه‌های مهم پالایشگاه و پتروشیمی آبادان، بیدبلند، خرمشهر، شوش و دزفول از درخواست‌های مهم مردم خوزستان از مجموعه وزارت نفت و شخص وزیر نفت است.

وی با اشاره به طولانی‌ترین بمباران هوایی پس از جنگ جهانی دوم در اندیمشک گفت: شهروندان اندیمشک همواره در حمایت از نظام و انقلاب در تمام صحنه‌ها حضورداشته و خواهند داشت.

حسنوند، راه‌آهن سراسری، دوکوهه، دو رود خروشان دز و کرخه را از سرمایه‌های اندیمشک معرفی و تصریح کرد: همواره اندیمشک حافظ انقلاب بوده و شهروندان اندیمشک در این راستا ثابت‌قدم ایستاده‌اند.

حسنوند با تاکید بر اینکه اکتشافات در خوزستان را دستور کار قرار دهید، افزود: اکتشافات در میادین مشترک با کشور عراق در منطقه آزادگان، دشت لاله، مناطق شهرستان اندیمشک و توسعه میادین در غرب و شرق کارون را در دستور کار قرار دهید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار