کد خبر: ۳۱۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
مدیر عامل سازمان آب و برق خورستان:
فرهاد ایزدجو گفت: برآورد هزینه اجرایی سد "تراز" ۱۵۰ میلیارد تومان است که در مدت ۶۰ ماه به بهربرداری می رسد
۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار استفاده از سد


 به گزارش آراس: فرهاد ایزدجو، مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان، در مراسم کلنگ زنی بهره برداری از سد مخزنی تراز در لالی با تاکید بر اینکه سدهای مخزنی برای آبرسانی و توسعه شبکه های آبیاری، لالی، مسجد سلیمان و تامین آب کشاورزی به میزان ۱۵ میلیون متر مکعب است.

ایزدجو آب مصرفی کشاورزان را در حال حاضر نامناسب خوانده و گفت: با احداث سد آب مطمئن در اختیار کشاورزان قرار می گیرد، تامین نیازهای زیست محیطی به میزان ۹  و دو دهم میلی متر مکعب نیز از اهداف احداث سد است.

وی در توضیح مختصات این سد آن را از نوع بتنی، غلتکی خوانده و اظهار کرد: ارتفاع آن ۵۹ متر و حجم مخزن ۳۸ میلیون متر مکعب و برآورد هزینه اجرایی آن ۱۵۰ میلیارد تومان است که در مدت ۶۰ ماه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: طرح آبرسانی به لالی در افق هزار و ۴۱۰ جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر را قرار است آبرسانی شوند و آب خام مورد نیاز نیز از طریق ۴ حلقه چاه به عمق۳۰۰ متر تامین و از طریق و یک خط انتقال فولادی به طول ۲۳ و سه دهم کیلومتر به ایستگاه شبکه تاسیسات منتقل می شود.

ایزدجو از وجود دو مخزن بتی ۵۰۰ متر مکعبی بین راه خبر داده و اضافه کرد: اعتبار برای این پروژه ۲۵ میلیارد تومان است که در طی ۱۸ ماه به پایان می رسد تا مردم آب با کیفیت دارا باشند.

مدیر عامل سازمان آب و برق، در بحث پروژه های آبرسانی، آبیاری و زه کشی نیز گفت: ۲۲ درصد پیشرفت داشته و قرار است آب کشاورزی منطقه را تامین کند.

وی با عنوان اینکه شبکه تحت فشار دشت آبیاری  لالی توسط جهاد نصر در حال انجام است، گفت: کار سازمان برق تامین ۴۵۰لیتر بر ثانیه آب از رودخانه تراز توسط آبگیر و ایستگاه پمپاژ است و انتقال آن به مخزن ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعبی از طریق خط ۹۰۰ کیلومتری به تاسیسات تحت فشار است.

ایزدجو اظهار کرد: از این سه پروژه یکی ۲۲ درصد انجام شده و دو تای دیگر آنروز مراسم کلنگ زنی آن انجام می شود که امیدواریم سریع پایان یابد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار