کد خبر: ۳۱۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اقدامات دوازده گانه این سازمان را در هفته درختکاری تشریح کرد
اجرای 25 هکتار گلکاری در سطح مناطق هشتگانه

به گزارش آراس"حمید امیری فرد گفت: با توجه به فرارسیدن هفته درختکاری و لزوم ترویج این فرهنگ حسنه، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اقداماتی را در راستای فرهنگ حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز در هفته درختکاری برنامه‌ریزی و اجرا کرد.

وی مهمترین اقدام انجام شده توسط سازمان پارکها و فضای سبز در هفته درختکاری را افتتاح فاز دوم کمربند سبز عنوان کرد و افزود: عملیات اجرایی و کاشت یک هزار هکتار از اراضی کمربند سبز با توجه به بودجه اختصاص یافته برای این طرح در روز ۱۵ اسفند ماه انجام خواهد شد.

امیری فرد عملیات اجرای کاشت نهال در پارک ۱۲ هکتاری کیانشهر با حضور مسئولین استانی را گام دوم برنامه های این سازمان دانست و اظهار کرد: افتتاح کلینیک گیاه پزشکی مهدیس به همراه کلاس های آموزش رایگان ویژه شهروندان، افتتاح نمایشگاه فصلی گل و گیاه به مدت ۱۰ روز در پارک 42 هکتاری و کلنگ‌زنی اولین نمایشگاه دائمی گل و گیاه در جنوب غرب کشور، از مهمترین برنامه‌های هفته درختکاری می باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: احداث 20 طرح جدید گلکاری در لوپ پل ها، آماده سازی المان های حجمی گلهای فصلی به تعداد ۶۵ طرح متنوع در سازمان پارکها، احداث ۲۲ فرش گل کوچک در مناطق هشتگانه از دیگر اقدامات این سازمان جهت پیشواز از هفته درختکاری و نوروز ۹۸ خواهد بود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با بیان اینکه 31 باغ صخره ای در مناطق هشتگانه احداث و واکاری شده است، توضیح داد: مساحت گلکاری های انجام شده در کل مناطق هشتگانه بیش از 25 هکتار می باشد که به ترتیب مناطق دو، سه و هفت بیشترین میزان گلکاری را در سطح مناطق خود داشته اند.

این مقام مسئول اذعان کرد: با همکاری شرکت حمل و نقل اسنپ به هریک از مسافرین این شرکت جهت تشویق و ترغیب شهروندان به کاشت نهال در روز درختکاری، یک نهال رایگان توسط رانندگان اسنپ اهداء خواهد شد.

حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: کاشت نمادین نهال در سطح مناطق هشتگانه به مناسبت هفته درختکاری با همکاری سازمان های مردم نهاد و توزیع نهال رایگان به شهروندان در مناطق هشتگانه (مکان آن به زودی اعلام خواهد شد) برنامه های پایانی هفته درختکاری عنوان شده است.

گفتنی است روز ۱۵ اسفند ماه اولین روز از هفته منابع طبیعی در ایران است که در آن مردم به کاشت نهال تشویق می شوند. این روز در بسیاری از کشورهای جهان مانند ایران گرامی داشته می‌شود و شهروندان اقدام به کاشت نهال در پارکها و فضاهای سبز عمومی می نمایند و همچنین آموزش نهال کاری، حفظ و نگهداری از فضای سبز توسط کارشناسان از دیگر برنامه های این روز است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار