کد خبر: ۳۱۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
استاندار خوزستان در حاشیه بازدید از مزارع نیشکر کشت و صنعت حکیم فارابی:
استاندار خوزستان گفت: نزولات آسمانی و بارش های شدید نیز سبب شد که برداشت نیشکر به تعویق بیفتد چون در مزارع به دلیل تَر بودن، امکان برداشت وجود نداشت.
استاندار خوزستان در حاشیه بازدید از مزارع نیشکر کشت و صنعت حکیم فارابی:  
به گزارش آراس" استاندار خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر در هر شبانه روز حدود 1 هزار هکتار نیشکر از مزارع شرکت توسعه نیشکر و صنایع حانبی به صورت کاملا مکانیزه و توسط تیم های شبانه روزی برداشت می شود.

 
غلامرضا شریعتی شب گذشته 13 اسفندماه 97 در حاشیه بازدید از مزارع کشت و صنعت کشت و صنعت حکیم فارابی گفت: طی سال گذشته شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خشکسالی بسیار سختی را تجربه کرد که البته با مدیریت هماهنگی که در مجموعه استان صورت گرفت، توانستیم بخشی از اثرات زیان بار آن را کاهش دهیم.

 استاندار خوزستان در عین حال با اشاره به اینکه پس از وقوع خشکسالی، استان با ترسالی رو به رو شد، گفت:  نزولات آسمانی و بارش های شدید نیز سبب شد که برداشت نیشکر به تعویق بیفتد چون در مزارع به دلیل تَر بودن، امکان برداشت وجود نداشت.

 شریعتی ادامه داد: در حال حاضر چند روزی است که برداشت نیشکر در کشت و صنعت های نیشکری آغاز شده است و برای جبران تاخیر ایجاد شده تصمیم گرفته شد برداشت نیشکر به صورت شبانه روزی و بدون وقفه انجام شود.

 

وی از ایجاد تیم های 24 ساعته برداشت نیشکر در مجموعه توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بار سنگین تولید شکر بر عهده صنایع نیشکری استان خوزستان است با تشکیل این تیم ها به صورت  شبانه روزی برداشت و تولید شکر به عنوان کالای استراتژیک کشور صورت می گیرد.

شریعتی گفت: در حال حاضر در هر شبانه روز حدود 1 هزار هکتار نیشکر از مزارع شرکت توسعه نیشکر و صنایع حانبی به صورت کاملا مکانیزه برداشت می شود و با این سرعتی که در برداشت وجود دارد پیش بینی می شود عملیات برداشت تا پایان فروردین ماه به اتمام برسد.
 
وی بیان کرد: در کارون و هفت تپه نیز برداشت نیشکر آغاز شده است و با سرعت ادامه دارد.
 
استاندار خوزستان بازدید صورت گرفته از کشت و صنعت حکیم فارابی را مثبت ارزیابی کرد و گفت : هدف از این بازدید عرض خسته نباشید و خدا قوت به مجموعه کارگران و کارمندان کشت و صنعت نیشکر بود و تلاش های شبانه روزی که در اینجا مشاهده شد همه در راستای شعار اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار