کد خبر: ۳۱۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
نشست پیش بینی بهره دهی چاه های شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون شنبه یازدهم اسفند با حضور مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب برگزار شد

نشست پیش بینی بهره دهی چاه های نفت و گاز  مارون برگزار شد

 به گزارش آراس: مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز  جنوب ضمن ابراز خرسندی از عملکرد کارکنان شرکت در تولید و نگهداشت آن گفت: خوشبختانه با تحقق 102.9درصدی مجموع تولید شرکتهای بهره بردار از آغاز سال جاری تاکنون، از برنامه پیشی گرفتیم و این مهم در شرایط خاص موجود، کاری بزرگ و تحسین برانگیز است .

مهندس احمد محمدی افزود : مقرر شد نشست های پیش بینی تولید بر افزایش و نگهداشت آن متمرکز شود و حتی نام آن به " نشست پیش بینی افزایش و نگهداشت تولید" تغییر یابد، لذا مباحث در سطح تخصصی تولید عنوان شده و الزامات مورد نیاز در این حوزه  مورد بررسی قرار گیرد.

وی همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در برنامه ریزی و انجام مقدمات طرح افزایش تولید و نگهداشت 28 مخزن مناطق نفتخیز جنوب را ایده آل ارزیابی کرد و یادآور شد: چهار بسته برای مخازن این شرکت پیش بینی شده است که با اجرای آن، 168 هزار بشکه به توان تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون افزوده خواهد شد که موجبات اشتغال زایی در منطقه ی پیرامونی  و تسهیل فرایند تولید را فراهم خواهد آورد .

تحقق  103.4 درصدی تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون نیز گذار از موانع تحریمی با تکیه بر اراده و دانش سازمانی علاوه بر حمایت از بخش خصوصی ایرانی را یک دستاورد عظیم دانست و گفت:103.4 درصد تحقق تولید نسبت به برنامه از آغاز تا پایان بهمن ماه سال جاری را میتوان از اهم نتایج این عزم و اراده برشمرد.

مهندس حمید کاویان افزود: با برایند 3+ ، بیش از 61 هزار بشکه از عملیات توسعه ای، ترمیمی و تعمیری بر روی چاه های تحت راهبری استحصال شد.

 

وی به بازیافت 174 هزار بشکه نفت با استفاده از MOS و MOT اشاره کرد و اذعان داشت: این دستاورد و  تزریق حدود 98 درصد از پساب های نمکزدایی در چاه های دفعی را میتوان از جمله مواردی دانست که بر حفاظت از محیط زیست پیرامونی تاثیر بسزایی داشته است.

 

مهندس کاویان بازرسی فنی و ضخامت سنجی 43 هزار و 300 موضع ، ساخت 3836 قطعه از قطعات مورد نیاز تجهیزات و ماشین آلات فرایندی و انجام اصلاحیه افزایش ظرفیت خطوط لوله انتقال نفت نمکی شادگان به مجتمع صنعتی شماره 4 مارون با هدف عدم استفاده از ماده DRA که منجر به صرفه ی اقتصادی 200میلیارد ریالی شد را  از اقدامات موثر و قابل توجه شرکت در یازده ماه گذشته ارزیابی کرد.

 

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون افزود: تعمیرات اساسی  481 تجهیز و ماشین فرایندی، بهینه سازی تصفیه خانه ی ایستگاه تلمبه آب رامشیر، استفاده از 50 کیلومتر خط 6 اینچ چاه های متروکه یا مشاهده ای برای چاه های توسعه ای جدید علاوه بر  طراحی و نگارش سه سامانه نرم افزاری جمع آوری داده های صنعتی، پایش مصرف کالا و مواد و تجهیزات و اقدامات HSE از جمله دستاوردهای شرکت در راستای صیانت از تاسیسات و تجهیزات فرایندی و پشتیبانی فرایند تولید می باشند، که با تکیه بر توان کارکنان شرکت و مشارکت بخش خصوصی تحقق یافته است.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان این جلسه بر استفاده از دانش و تخصص کارکنان مارون  در واردسازی تکنولوژی های نوین در بخش حفاظت از محیط زیست و تاسیسات و اموال سازمان، ارتقا سطح دانش HSE کلیه کارکنان به ویژه نیروهای عملیاتی، پیگیری تعمیرات اساسی و بهسازی ماشین آلات و تاسیسات، آماده سازی دیزل ژنراتورها و ترویج صرفه جویی در مصرف برق به جهت نزدیکی فصل گرما و عمل به مسئولیت اجتماعی در قبال مردم شریف منطقه و مجاوران تاسیسات عملیاتی تاکید کرد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار