کد خبر: ۳۱۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
مديرعامل شرکت ملی مناطق نفتخيزجنوب :
آراس- آیین افتتاح دوباب مدرسه در روستاهای غدیرحبسه و ابوکبریه بخش غیزانیه اهواز امروز اول اسفندماه به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و باحضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب؛ مسئولین و مردم محلی این منطقه برگزار شد.
به گزارش آراس: مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب در این مراسم گفت: يكي از رسالت های اصلي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران حمايت از محرومين و مستضعفين بود و ما مسئولين بايد در عمل و نه در شعاراين وعده را محقق سازیم.

مهندس احمد محمدی با بيان اينكه اتحاد و همدلي رمز موفقيت مردم و مسئولين است، اظهار کرد :خدمت رساني به ساكنين روستاهاي اطراف تاسيسات نفتي و حمايت از قشر محروم جامعه از وظايف و افتخارات ما محسوب مي شود.  

وي در ادامه صنعت نفت را شريان حياتي اقتصاد كشور عنوان كرد و گفت: تا قبل از پيروزي انقلاب تمامی تصمیمات صنعت نفت توسط بيگانگان اتخاذ می شد، اما به بركت نظام جمهوري اسلامي ايران اين صنعت هم اكنون در تمامي زمینه ها از جمله طرح هاي توسعه اي، مهندسی، اصول برنامه ريزي، فرایندهای اکتشاف و تولید و سایر بخش ها به طور کامل توسط  فرزندان اين مرز و بوم اجرا مي شود.

وي محروميت زدايي و تقویت زیرساخت ها را جزو اهداف اساسی و مهم صنعت نفت دانست و افزود: توجه به امور زيربنايي ساكنين اطراف تاسيسات نفتي لازم و ضروري است و تمامی دستگاه های اجرایی در استان خوزستان لازم است با تعامل و همکاری، در راستاي تحقق نيازهاي آنان از جمله تامين آب شرب، ساخت مراکز درمانی، مدرسه، مسجد و راههای ارتباطی قدم بردارند.

مهندس محمدي افزود: بنابر پيشنهاد وزير محترم نفت و تصويب شوراي اقتصاد، با اجراي طرح توسعه 28 مخزن در مناطق نفتخيزجنوب، 4 درصد از مجموع اعتبارات اين طرح ها در قالب مسئوليت هاي اجتماعي هزينه شود كه با تحقق اين امر، تحول مهمي در آباداني روستاهاي اطراف تاسيسات نفتي ايجاد مي¬ شود.

مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب همچنين اظهار داشت: درصورتي كه در مناطق مختلف تأسیسات نفتي در سطح اين شركت پروژه اي در دست اجرا باشد، بايد نيروهاي مورد نياز آن پروژه  اعم از كارگر، نگهبان و نيروي متخصص از اهالي آن منطقه جذب شوند و اين موضوع، حق مسلم نيروهاي بومي آن منطقه محسوب مي شود.

تعهد به مسئولیت های اجتماعی

محسن دهانزاده مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون نیز در این آیین گفت: این شرکت طی یک سال اخیر و در راستای تعهد به مسئولیت های اجتماعی اقدام به تعمیر و بازسازی 9 باب مدرسه در روستاهای اطراف تأسیسات نفتی شهر اهواز نموده و به زودی یک باب مدرسه دیگر نیز افتتاح خواهد شد.

 

تقدیر از زحمات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

همچنین در این مراسم علی بلم چی سرپرست بخشداری غیزانیه اهواز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب در زمینه اجرای پروژه های عام المنفعه در این بخش، به بیان پاره ای از مشکلات و مسائل بخش غیزانیه اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد تا با مشارکت صنعت نفت و سایر ادارات شهر اهواز، شاهد توسعه و تحول زیرساخت ها و عمران و آبادانی بیش از پیش این بخش باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار