کد خبر: ۳۱۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۴ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
آراس- پس از گذشت ۳ سال از امضا تفاهم نامه سرمایه گذاری بین سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان و شرکت پویا صنعت نوید البرز مجوز نهایی احداث و راه اندازی کشتارگاه بزرگ طیور در شهرستان شوشتر صادر شد.
به گزارش آراس:در سال  ۱۳۹۴ و هنگام برگزاری نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش تفاهم نامه بین شرکت پویا صنعت نوید البرز و کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان منعقد شد و مقرر شد این بخش خصوصی نسبت به سرمایه گذاری در زمینه احداث کشتارگاه مدرن طیور اقدام کند.
پس از گذشت ۲ ماه این شرکت با خرید زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع در منطقه مورد نظر سازمان جهاد کشاورزی و صرفا با استفاده از منابع مالی داخلی گام عملی خود را برداشت و همزمان مراحل اداری و اخذ مجوزات لازم را آغاز کرد.

در دهه نخست بهمن ماه جاری و با گذشت بیش از ۳ سال از این اقدام ، سرانجام پیگیری های متعدد مدیران دولتی شهرستان و همچنین مدیران این واحد خصوصی نتیجه بخش شد و مجوز احداث این واحد تولیدی مدرن از سوی مراجع ذی ربط صادر شد.

قائم مقام مدیرعامل این شرکت خصوصی در گفتگو با خبرنگار آراس با اشاره به مشخصات این پروژه بزرگ اظهار داشت: این کشتارگاه با ظرفیت ۶۰۰۰ هزار قطعه در ساعت دارای ۲ خط تولید جهت بازار های داخلی و صادراتی می باشد و زمین آن  حدفاصل کیلومتر ۵ جاده شوشتر - مسجدسلیمان قرار دارد.

فرخ حسن پورزندی در ادامه افزود: بر اساس پیشنهاد سرمایه گذاری که بر پایه نیاز سنجی صورت گرفته توسط سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و همچنین طرح مطالعاتی، فنی و توجیه اقتصادی شرکت پویا صنعت، تصمیم بر این شد تا ضمن سود بردن از ظرفیت های موجود منطقه و در راستای بهره وری بهینه و اشتغالزایی پایدار در این مسیر گام برداریم و با این هدف نسبت به خرید ۴۰ هزار متر زمین در منطقه مورد نظر اقدام نمودیم.
وی اضافه کرد: تا به امروز بوروکراسی اداری برای اجرای این پروژه بزرگ اصلی ترین چالش پیش روی ما بود و اگر انگیزه ها و پیگیری های مستمر تمام ارکان این بخش خصوصی و البته مدیران بخش های دولتی نبود، قطعا اخذ مجوز نهایی میسر نبود و امیدوارم در ادامه مسیر با حمایت همه جانبه مسئولان در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح این پروژه بزرگ باشیم.
مدیر فنی این پروژه نیز با اشاره به میزان اشتغالزایی کشتارگاه طیور شوشتر تصریح کرد: با تکمیل خطوط یک و ۲ این کشتارگاه اشتغالزایی برای ۵۴ نفر ایجاد خواهد شد و با توجه به طراحی این کشتارگاه پیشرفته نیاز مصرف کنندگان در مناطق شوشتر، گتوند، مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و روستاهای اطراف شهرستان شوشتر تامین خواهد شد.
خیرالله پورسعید گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود این پروژه با سرمایه ای بالغ بر ۲۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید و با توجه به اینکه تاکنون هزینه های صورت گرفته بدون هیچ گونه تسهیلات بانکی انجام شده است، انتظار داریم این پروژه در ادامه با نگاه ویژه مسئولان  مواجه شده و از تسهیلات بانکی‌ لازم بهره مند شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار