کد خبر: ۳۰۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:
آراس- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی را راهکاری موثر برای رشد اقتصادی و افزایش اشتغال دانست و گفت: صنعت پتروشیمی توسعه‌دهنده اقتصاد کشور است.
به گزارش آراس: سیدعلی ادیانی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی ایران در طول 40 سال گذشته پیشرفت‌های بزرگی به‌دست آورده است، گفت: سرعت پیشرفت در صنایع پتروشیمی باید در کشور شتاب گیرد. معتقدم توسعه صنعت پتروشیمی که از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی است، این صنعت یکی از سودآورترین صنایع کشور به شمار می‌آید.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی، افزون بر سرمایه‌گذاری‌های جدید و تکمیل پروژه‌های در دست ساخت، باید از خام فروشی پرهیز و سبد کالاهای صادراتی پتروشیمی را با هدف توسعه صادرات متنوع کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون تردید سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دست پتروشیمی به دلیل وجود ارزش افزوده بالا، سرمایه‌گذاری قابل اطمینان و سودآوری خواهد بود.

ادیانی عنوان کرد: صنعت پتروشیمی باوجود تحریم‌ها روند توسعه‌ای خود را ادامه می‌دهد. هم اکنون منابع و زیرساخت‌های خوبی برای این بخش در کشور وجود دارد و صنعت پتروشیمی بدون تردید می‌تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.

وی افزود: به نظر می‌رسد همین حالا هم دیر نشده و جایگزینی صادرات غیرنفتی به منظور افزایش درآمدهای دولت باید به‌عنوان یک اصل ازسوی دولتمردان مورد توجه قرار گیرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار