کد خبر: ۳۰۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۴ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان اظهار کرد: بیش از ۳۲۰ پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان خوزستان با اعتبار بالای یک میلیارد تومان به مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان سرجمع فعال هستند.
وجود بیش از ۳۲۰ پروژه فعال سرمایه گذاری در خوزستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: : بیش از ۳۲۰ پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان فعال هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی بحرینی مقدم پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خوزستان اظهار کرد: دشمن از همه امکانات، ظرفیت ها و منابع استفاده می کندتا در عرصه اقتصادی مشکلات جدی را برای ایران ایجاد کند ولی با تمام تلاش های آنها با همتی که در دولت تدبیر و امید داریم، موانع بزرگی برای اهداف دشمنان ایجاد شده است.

وی با توصیه به مدیرکل جدید برای رعایت انضباط مالی در استان و ایجاد یک وحدت رویه در ذی‌حسابی های دستگاه های مختلف ادامه داد: کمبود منابع و استفاده بهینه از منابع و به موقع مصرف کردن آن یکی از ضروریت‌هایی است که در این شرایط باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم.

بحرینی مقدم با تأکید بر لزوم استفاده از همه ظرفیت های منابع مالی استان برای پرداخت دیون ممتاز کارکنان گفت: دستگاه های اجرایی استان مثل دیگر نقاط کشور از نظر مالی در مضیغه هستند و ماه‌ها است که اضافه کار و حق مأموریت های خود را دریافت نکردند که قطعا در انجام امور تأثیرگذار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان بیان کرد:خوزستان بعد از تهران دومین gdp را دارد و بدون نفت هم استان پنجم است، انتظار داریم که گردش مالی شرکت های بزرگ در استان انجام و برای خوزستان رسوب مالی داشته باشیم که بتوان از ظرفیت های این اقدام بهره مندی لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه روند پرداخت تسهیلات به مراکز تولیدی و صنعتی کند و دست و پاگیر است، افزود: در خصوص جذب سرمایه گذاری، استان خوزستان قابل قیاس با هیچ استانی نیست و در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزی، گردشگری و غیره منابع بی بدیلی دارد ولی برای جذب سرمایه گذار فرآیندهای دست و پاگیری در استان وجود دارد.

بحرینی مقدم با اشاره به اینکه در خوزستان برای صدور مجوز سرمایه گذاری نیاز به تأییدیه ۳۲ دستگاه است، گفت: با راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری بیش از ۷۰۰ فرآیند را دستگاه های مختلف احصاء و با یک بازمهندسی به زبان روز دنیا طراحی و آنها را به ۳۰۰ فرآیند تقلیل دادیم؛ این طرح در خوزستان پایلوت و برای اجرا در استان های دیگر هم ابلاغ شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان اظهار کرد: بیش از ۳۲۰ پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان خوزستان با اعتبار بالای یک میلیارد تومان به مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان سرجمع فعال هستند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار