کد خبر: ۳۰۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
به ابتکار شهردار جوان و سختکوش منطقه سه کلانشهر اهواز:
یوسفی خاطرنشان کرد : در فضاهای سبز از درختان مثمر استفاده شده و ۲۵ هزار اصله نهال کاشته شده که ۱۵ هزار از آنها نخل مثمر می باشد .او افزود : هرجا که زمینی بایر بود و بیم آن باشد که نخاله ریزی شود با کاشت گونه انبوه آن را اصلاح می کنیم.
 مجتبی یوسفی شهردار منطقه سه اهواز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در گفتگویی اختصاصی با پایگاه خبری صبحانه پرس به تشریح عملکرد این منطقه از کلانشهر اهواز در حوزه های مختلف عمرانی ، خدمات شهری و اجتماعی پرداخت. 

شهردار منطقه سه کلانشهر اهواز گفت:شهرداری نهادی عمومی و غیر دولتی است که با پرداخت عوارض شهروندان اداره می شود ، به این صورت که اگر ساخت و ساز انجام شود هزینه های پروانه ساخت  و...  به شهرداری پرداخت می شود.

یوسفی  ادامه داد : به همین علت، رکود اقتصادی، تورم لجام گسیخته  و کاهش درآمدهای مردم  بر شهرداری هم تاثیر گذاشته و موجب شده تا با کم و کاستی هایی در تحقق بودجه سال جاری  روبرو شویم ؛ اما با وجود این مشکلات تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار گرفته ایم.

یوسفی یکی از مشکلات مردم را در منطقه سه استاندارد نبودن آسفالت معابر دانست و  گفت: برای اولین بار در سطح منطقه سه و اهواز ، آسفالت با روش استاندارد  بکار گرفته شد. به این صورت که ، لایه های رویی که بعضی آنها آسیب جدی دیده بودند ، برداشته شدند و روکش با کیفیت و بصورت اصولی ریخته شد. اگر دستگاههای خدماتی این آسفالت ها را حفاری نکنند ، بین ۱۰ تا پانزده سال جوابگوی نیاز مردم خواهند بود.

یوسفی در ادامه به زمین های  بلااستفاده  با کاربری فضای سبز در منطقه سه اشاره و اظهار کرد:: این زمین های بلااستفاده  را با رقمی نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان تبدیل به فضای سبز و پارک کرده ایم که چهار پارک محله ای تا دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.  برای اینکار اگر پیمانکار  انتخاب می شد حدود یک میلیارد تومان هزینه برای شهرداری منطقه در برداشت. 

او در خصوص محدوده پیرامونی منطقه سه در پل ولایت که باید نخاله برداری و به فضای سبز تبدیل می شد اینگونه توضیح داد : محدوده پیرامونی منطقه سه در این پل ،  ۲۲ هزار مترمربع است که طبق برآورد اولیه نزدیک به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه برای نخاله برداری ، ریختن خاک های نباتی و احیا و احداث فضای سبز می شد اما ما با استفاده از ماشین آلات و  دستگاه های دیگر مثل ارتش و نفت این پروژه را با ۱۸۵ میلیون تومان به اتمام رساندیم.

یوسفی خاطرنشان کرد : در فضاهای سبز از درختان مثمر استفاده شده و ۲۵ هزار اصله نهال کاشته شده که ۱۵ هزار از آنها نخل مثمر می باشد .او افزود : هرجا که زمینی بایر بود و بیم آن باشد که نخاله ریزی شود با کاشت صورت انبوه آن را اصلاح می کنیم.

مجتبی یوسفی در ادامه به خاموش بودن ۳۲ پارک منطقه سه اهواز در ادوار گذشته اشاره و خاطرنشان کرد : با مبلغی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان به روش امانی ال ای ادی با ضمانت ایرانی و جهت حمایت از تولید داخلی خریداری شد که با کاهش هزینه و صرفه جویی در مصرف برق ، کل پارک های سطح منطقه روشن شدند

وی بصورت مشخص از ۲ پارک شهروند و بانوان نام برد و گفت : مشکل روشنایی پارک شهروند بعد از ۲۲ سال حل شد،  مردم می توانند از پارک شهروند و بانوان بصورت شبانه روزی استفاده کنند.

شهردار منطقه سه اهواز در خصوص برنامه های خود برای زیبایی منطقه از آب نماها نام برد و افزود: آب نمای پارک ولایت که قبلا ساخته شده بود بعد از چهار سال خاموشی با یک سوم قیمت به روش امانی روشن شد.همچنین او از ساخت سه آبنمای جدید در مناطق علی آباد ، کوی آغاجری و بلوار پاسداران خبر داد.

 یوسفی در سوال خبرنگار آراس در خصوص احیای باغچه های صخره ای توضیح داد : در سنوات گذشته گل آماده خریدار می کردند ، اما امسال با توجه بارندگی های خوب اهواز بذر گل را کاشتیم که باعث کاهش هزینه ها شد.

شهردار منطقه سه اهواز از خریداری ۶ ست بازی کودکان و نصب ۱۰ ست ورزشی در سطح مناطق خبر داد.مجتبی یوسفی توسعه شبکه خام را یکی از مهمترین اقدامات خود دانست و گفت: در سنوات گذشته برای آبیاری ۵۰ درصد از فضای سبز از آب شرب استفاده می شد که طروات و شادابی ندارد و افت فشار آب شرب  برای مردم  را به همراه داشت. 

او افزود : ما تا ۷۵ درصد توانستیم شبکه آب خام را توسعه دهیم و امیدواریم تا سال آینده کل منطقه را پوشش دهیم.  وی در پایان از پیاده رو سازی های وسیع در محلات نام برد .


از توسعه فضای سبز و احیای پارک های محله تا آسفالت اصولی و استاندارد معابر


از توسعه فضای سبز و احیای پارک های محله تا آسفالت اصولی و استاندارد معابراز توسعه فضای سبز و احیای پارک های محله تا آسفالت اصولی و استاندارد معابر

از توسعه فضای سبز و احیای پارک های محله تا آسفالت اصولی و استاندارد معابر

از توسعه فضای سبز و احیای پارک های محله تا آسفالت اصولی و استاندارد معابر

از توسعه فضای سبز و احیای پارک های محله تا آسفالت اصولی و استاندارد معابر

از توسعه فضای سبز و احیای پارک های محله تا آسفالت اصولی و استاندارد معابر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار