کد خبر: ۳۰۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
استاندار خوزستان خبر داد؛
استاندار خوزستان گفت: با توجه به عزم و اراده مثال‌زدنی هنرمندان این استان، خوزستان مجددا به یکی از مراکز تأثیرگذار سینمایی کشور تبدیل می‌شود.
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با «ایده اصلی» به اهواز آمد
به گزارش آراس، غلامرضا شریعتی جمعه ١٢ بهمن ماه در مراسم آغاز به کار سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در خوزستان اظهار کرد: جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از مهمترین رویداد هنری در تقویم فعالیت‌های فرهنگی و هنری کشور ثبت و ضبط شده و مولود انقلاب اسلامی ایران است که این رویداد بیشترین ارزشش برای بروز و معرفی خلاقیت‌ها، توانمندی‌ها و استعدادهای هنرمندان سینمایی کشور و در عین حال محلی برای داد و ستد فکری، فرهنگی، پژوهشی و تحلیلی میان هنرمندان و اقشار جامعه باشد. 
وی افزود: این جشنواره بی تردد تأثیر قابل اعتنایی در توسعه فرهنگی و ایجاد جهش فکری در سطح جامعه خواهد داشت. 

استاندار خوزستان تصریح کرد: برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و هنری در شهرستان اهواز و استان خوزستان که سه سال است انجام می‌شود را به فال نیک می‌گیریم و با توجه به تأثیر بی‌بدیل سینما در افکار عمومی امیدوارم در کنار تقویت بنیه‌های آموزشی، پژوهشی، علمی و انیشه‌ورزی، این جشنواره هم بتواند موجبات تقویت همدلی و هم‌افزایی را در میان مردم فراهم کند. 

شریعتی بیان کرد: استان خوزستان از گذشته دارای کارنامه درخشانی در تحولات و رویدادهای سینمایی کشور بوده است تأثیرگذاری و درخشش هنرمندان خوزستانی در سطوح بین المللی و ملی گواه این ادعا است. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عزم و اراده مثال‌زدنی هنرمندان خوزستانی در این برهه که خیلی جدی و ویژه است، می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده‌ای نزدیک به یاری حق خوزستان مجددا به یکی از مراکز تأثیرگذار سینمایی کشور مبدل و جایگاه گذشته خود را بازیابد و شاهد اعتلای این هنر فاخر از سوی هنرمندان استان باشیم. 

استاندار خوزستان یادآور شد: اصحاب رسانه می‌توانند نقش پررنگی در اطلاع‌رسانی جشنواره ایفا کنند و انتظار داریم که اصحاب رسانه فرصت برگزاری فیلم فجر را برای ارج نهادن بین هنر و رسانه را مغتنم و استفاده لازم را از آن داشته باشند. 
  
شریعتی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم که این جشنواره بتواند فرصت‌ها و شرایط بهتر و بیشتری را برای هنر فیلم در استان خوزستان فراهم و زمینه‌ای باشد برای تقویت هنرمندان خوزستانی خصوصا جوانان که به آینده آنها برای به دست آوردن جایگاه خوزستان در هنر امیدواریم. 
  
وی اضافه کرد: این هنر می‌تواند منعکس کننده همدلی، همراهی و انسجامی که بین اقشار مختلف مردم، دولت و حاکمیت در نقاط مختلف استان هست، باشد. 
  
شریعتی گفت: امیدوارم که شرایطی باشد تا هنر فیلم باعث کارکردهای بیشتر و مؤثرتر مثل ایجاد انسجام و وحدت در میان اقشار مختلف شود و منشأ عملی خیرات و برکات علاوه بر مسائل ذهنی و فکری در جامعه ما باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار