کد خبر: ۳۰۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
آراس- مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: تا این لحظه وضعیت سیلاب شهر رفیع مدیریت شده و با توجه به روند فعالیت ماشین‌آلات پیش‌بینی می‌شود عملیات ترمیم سیل‌بند تا پایان امروز تمام شود.
به گزارش آراس، کیامرث حاجی‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با حضور در محل شکستگی سیل‌بند رفیع و با اشاره به مراحل روند تکمیل این سیل‌بند اظهار داشت: به علت بارش‌های بی‌سابقه در چند ماه اخیر؛ دبی سد کرخه افزایش پیدا کرده و با توجه به میزان آورد آن هشدارهای لازم صادر شد.

وی افزود: استان خوزستان از نظر میانگین بارش‌ها در سال آبی جاری، مقام دوم کشور را به خود اختصاص داده است همچنین  از آنجایی که شهر رفیع در کنار روخانه کرخه واقع است پیش از احداث سد کرخه نیز مرتبا در معرض سیلاب قرار داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با اشار به شکستگی سیل‌بند رفیع بیان کرد: سیل‌بند رفیع بر اثر فشار آب و بالا رفتن دبی قسمتی از آن دچار شکستگی شد که از لحظه وقوع شکستگی تاکنون ترمیم سیل‌بند آغاز شده است همچنین شامگاه گذشته مراحل ترمیم سیل بند سمومیه  انجام شد.

بیشتر بخوانید
دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه برای امدادرسانی به سیل زدگان خوزستان

دستور فرمانده سپاه برای کمک به سیل‌زدگان خوزستان

خوزستان|4کشاورز گرفتار در سیلاب توسط نجات‌گران هلال‌‌احمر نجات یافتند+ تصویر

وی عنوان کرد: نیروهای امدادی، نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، هلال احمر و اورژانس از همان لحظات اولیه در منطقه حضور داشتند.
حاجی‌زاده گفت: به لطف خدا تا این لحظه وضعیت سیلاب مدیریت شده و با توجه به روند فعالیت ماشین‌آلات؛ عکلیات ترمیم سیل بند تا پایان روز جاری تمام می‌شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه تا این لحظه با توجه به هشدارها و مدیریت کردن وضعیت هیچ تلفات جانی یا تلفات دامی وجود نداشته است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار