کد خبر: ۳۰۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۷
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان:
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: عدم عمل شهرداری بستان به تکلیف خود مبنی بر واگذاری قطعه زمین 4 هکتاری پارکینگ و 13 هکتاری بارانداز، باعث بروز مشکلاتی در مرز چذابه و ایجاد موانعی در امر صادرات شده است.
به گزارش آراس-  امید بن عباس شامگاه 8 بهمن ماه در نشست بررسی وضعیت مسائل و مشکلات پایانه مرزی چذابه که در محل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده در فروردین سال 96 و مصوبات مندرج در آن مبنی بر تسهیل امور مربوط به صادرات اظهار کرد: این تفاهم نامه با موضوع واگذاری مدیریت کلیه امور تجاری مربوط به پایانه مرزی چذابه، اجرای فرایندهای خدمات گمرکی از بدو ورود وسایل نقلیه و محموله‌های تجاری جهت ترخیص، صادرات، واردات و ترانزیت به گمرک استان خوزستان، 15 فروردین سال 96 در پایانه مرزی به امضای استاندار خوزستان، ناظر گمرکات استان، شهرداری بستان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و فرماندار دشت آزادگان رسید.

وی افزود: مسائل و مشکلات پایانه مرزی چذابه، تجار و بازرگانان باعث تشکیل کارگروهی برای رفع موانع شد اما اقدام دیگری در این خصوص صورت نگرفت و مشکلات در این مرز پا برجا باقی ماند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان این که تعهدات هر کدام از طرفین در این تفاهم نامه مشخص شده است، تصریح کرد: شهرداری بستان وظایفی در این تفاهم نامه داشت که مکلف به واگذاری قطعه زمین 2 هکتاری به گمرکات استان شد تا این اداره کل به منظور ساماندهی باسکول و تجهیزات کنترلی برای تسهیل در امر صادرات اقدام کند که به این تعهد عمل کرد.

بن عباس ادامه داد: این شهرداری همچنین مکلف به واگذاری قطعه زمین 4 هکتاری برای پارکینگ و 13 هکتاری برای بارانداز در راستای اجرای ماده 13 دستورالعمل ساماندهی و تقویت مدیریت مبادی ورود و خروج مرزهای زمینی بود که این واگذاری تا امروز انجام نشده و باعث بروز مشکلاتی در مرز چذابه و ایجاد موانعی در امر صادرات شده است.

وی با بیان این که اداره کل گمرکات استان نیز تعهداتی در این تفاهم نامه داشت، عنوان کرد: یکی از این تعهدات انجام اقداماتی جهت ساماندهی وضعیت مرز پس از تحویل محوطه پارکینگ و بارانداز و همچنین زمین 2 هکتاری مورد نظر بود.

بن عباس بیان کرد: بخشی از این اقدامات در خصوص ساماندهی محوطه پارکینگ، شامل استقرار سامانه نوبت دهی، اخذ وجوه خدماتی و بازسازی و تجهیز استراحتگاه رانندگان بود که به دلیل عدم واگذاری زمین از سوی شهرداری بستان، گمرک نتوانست اقدامی در این راستا انجام دهد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: همچنین حصارکشی و محوطه سازی و خرید باسکول‌های مورد نیاز و تجهیزات اتصال به سیستم شبکه یکپارچه گمرکی طی مدت 2 ماه به نحوی که فرایند توزین و کنترل محموله‌ها عملیاتی شود، از دیگر تعهدات گمرکات استان بود که باید انجام می‌گرفت اما تاکنون اجرایی نشده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار