کد خبر: ۳۰۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۷
آراس- مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: سیل بندهای شهر رفیع از توابع شهرستان هویزه و روستای آلبوعفری دشت آزادگان در مجاورت رودخانه کرخه به دلیل طغیان و سیلابی شدن این رودخانه شکست.
 علی خدادادی  با اشاره به آماده باش نیروهای امداد و نجات در سراسر استان بیان کرد: این 2 سیل بند صبح امروز دوشنبه به دلیل بارشها در مناطق بالادست و افزایش حجم آب و دبی این رودخانه شکستند.
وی گفت: از صبح امروز که سیل بند روستای آلبوعفری دچار شکستگی شد ،تلاش برای ترمیم سیل بند با وسایل و امکانات موجود ادامه دارد ولی آب وارد این روستا شده است.
خدادادی ادامه داد: برای استقرار اردوگاه اسکان اضطراری، چادرهای امدادی به این منطقه ارسال شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: درنتیجه شکسته شدن سیل بند شهر رفیع در شهرستان هویزه نیز آب در این شهر جاری شده ولی اهالی شهر برای تخلیه مقاومت می کنند در حالی که برای ایجاد اردوگاه اسکان اضطراری، چادرهای امدادی به منطقه ارسال شده است .
در پی بارش های باران در روزهای اخیر و رهاسازی آب از سد دز و کرخه برخی از روستاهای استان دچار سیلاب و آبگرفتگی شده اند.
افزایش دبی رودخانه ها که ناشی از رها سازی آب سدهای کرخه و دز طی روزهای گذشته، باعث بالا آمدن آب این رودخانه ها در استان خوزستان شده به طوریکه 18 روستا در استان در محاصره سیلاب قرار گرفته اند.
امروز دوشنبه مدارس شهرستان های شوش، ایذه، دزفول و شهر رفیع ازتوابع شهرستان هویزه به دلیل بارش شدید باران و احتمال آبگرفتگی در نوبت صبح تعطیل شدند.
در سال 95 نیز به دلیل رهاسازی آب از سد دز بسیاری از مناطق و روستاهای خوزستان دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند و خسارت زیادی به مزارع کشاورزی وارد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار