کد خبر: ۳۰۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
آراس: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: مناطقی از شهرستان های شوش، دزفول، دشت آزادگان و شوشتر دچار آبگرفتگی و سیلاب شده اند.
 صادق سلامت   به اشاره به هشدار هواشناسی و اداره کل مدیریت بحران خوزستان مبنی بر بروز سیلاب و آبگرفتگی در برخی مناطق استان بیان کرد: تمامی نیروهای جمعیت هلال احمر استان در حالت آماده باش هستند.
وی گفت: در شهرستان شوش، روستاهای شیخ مندی، بیت یدی، کاظم حیدر، خلیفه حیدر، مزرعه شبلی، زلید دبات، بیت یباره، بیت سیدخلف، بیت نور، بیت غایب و بیت محارب درگیر سیلاب اولیه هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمرخوزستان ادامه داد: یک اردوگاه اسکان اضطراری به ظرفیت 500 نفر در روستای آهودشت شهرستان شوش برپا شده و اردوگاه دوم نیز در روستای سید خلف در حال استقرار است.
سلامت بیان کرد: در شهرستان دزفول، روستای بنه عاطی در بخش چغامیش و مناطق زاویه مشعلی، زاویه حمودی، زاویه عزیب و روستاهای شهید بهشتی و ده نور متأثر از سیلاب اولیه هستند.
وی گفت: همچنین روستای بنه عاطی از توابع بخش چغامیش دزفول با توجه به احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی شدید و با همکاری بخشداران و مسئولان و اهالی این روستا تخلیه شد.
سلامت افزود: یک اردوگاه اسکان اضطراری به ظرفیت 320 نفر در سه نقطه امن در نزدیک روستای بنه عاطی در بخش چغامیش آماده برپایی است که در صورت نیاز توسط عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر دزفول به سرعت برپا خواهد شد.
وی بیان کرد: کمپ نوروزی، استادیوم مجدیان و سالن ورزشی دانشگاه فرهنگیان شهرستان دزفول نیز برای اسکان اضطراری روستائیان آماده شده اند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمرخوزستان اظهار داشت : در شهرستان دشت آزادگان روستاها و مناطق حاشیه رودخانه کرخه از جمله آلبوعفری، حجیه، چولانه، سمومیه، بنی نعامه، بیت کوار، رمیم، میهن آباد، دفار، مچریه، کصر و شهرهای بستان و رفیع متأثر از سیلاب اولیه هستند.
سلامت افزود: در روزهای گذشته با توجه به آبگرفتگی و سیل در روستای مچریه، عملیات امدادرسانی توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر دشت آزادگان انجام شد،حدود 35 خانوار در این روستا زندگی می کنند و اقلام امدادی از قبیل چادر، پتو، نایلون پوششی، موکت، والور، فانوس و مواد غذایی در بین آنها توزیع شده است.
وی ادامه داد: همچنین در شهرستان شوشتر، روستاهای چم کنار(تخلیه)، یذاب، دوهول، یباله رحمان، یریح و عبدالنبی درگیر سیلاب اولیه شده اند. 
سلامت بیان کرد: روستای چم کنار با توجه به احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی شدید تخلیه شد، نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سایر روستاها در حال ارزیابی هستند.
در پی بارش های باران در روزهای اخیر و رهاسازی آب از سد دز و کرخه برخی از روستاهای استان دچار سیلاب و آبگرفتگی شده اند.
افزایش دبی رودخانه ها که ناشی از رها سازی آب سدهای کرخه و دز طی روزهای گذشته می باشد باعث بالا آمدن آب این رودخانه ها در استان خوزستان شده به طوریکه 18 روستای استان در محاصره سیلاب قرار گرفته اند.
امروز دوشنبه مدارس شهرستان های شوش، ایذه، دزفول و رفیع ازتوابع شهرستان هویزه به دلیل بارش شدید باران و احتمال آبگرفتگی تعطیل شدند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار