کد خبر: ۳۰۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۷
دکتر صادق حقیقی پور مدیر عامل آبفا خوزستان با حضور دیگر چهره های نخبه خوزستان در صنعت آبفا خوزستان توانست مدال نقره جشنواره بیکسپو از کشور کره جنوبی را کسب کند.
ساخت تصفیه‌های قابل حمل خورشیدی 
 صادق حقیقی پور درباره طراحی و ساخت تصفیه‌خانه سیار در گفت و گو با خبرنگار... اظهار داشت: از دو سال قبل مطالعات خود را در این زمینه آغاز کردیم و این تصفیه خانه به جدید ترین روش گند زدایی در دنیا که ترکیبی از  روش های ازن زنی، uv  ورادیکال های آزاد و الکترو لیز که هرکدام به عنوان روش جداگانه ای برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد  طراحی و ساخته شده که  انرژی مورد نیاز آن با استفاده از پنل های خورشیدی تامین می شود. 
 
حقیقی پور افزود: برای اولین بار در این دستگاه قابلیت استفاده همزمان از این روش ها در یک سیستم به صورت سیار فراهم شده است. 
 
وی با اشاره به تامین آب مورد نیاز مناطق دور دست تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم آب آشامیدنی با کیفیت در روستاهای دوردست تامین کنیم، به دلیل اینکه تامین تجهیزات سخت و دشوار است با احداث این تصفیه خانه پیشرفته خورشیدی می توانیم آب شرب بهداشتی و با کیفیت را تامین کینم. 
 
عضو گروه منتخب جشنواره بیکسپو با اشاره به این فناوری نوین تصفیه آب در دنیا، خاطر نشان کرد:  در برخی از کشورهای توسعه یافته از روش ازن  برای گند زدایی استفاده می شود که ما با طراحی و ساخت این تصفیه خانه با متد های پیشرفته تصفیه گندزدایی توانستیم با طراحی فناوری نوین و بی نظیر  تصفیه آب بار دیگر اقتدارعلمی كشورمان و استان خوزستان را با افتخار به اثبات برسانیم.
 
وی افزود: در کشور ایران برای تصفیه آب از روش کلر زنی استفاده می شود که این روش نیاز به تاسیسات وسیعی دارد و برای اجرای آن نیاز به افراد متخصص در این زمینه است. 
 
مدیر عامل شرکت آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: از این رو در این طرح به دنبال ساخت دستگاهی بودیم که بتوان ضمن ارتقاء شاخص های حفاظت از محیط زیست  از آن در مناطق صعب‌العبور، شرایط بحرانی و بلاهای طبیعی استفاده کرد و آب تصفیه شده را تولید کند، مي توان از آن نيز به عنوان يك سيستم آب شيرين كن رفع معایب ونواقص تاسیسات موجود با كاربرد و مزايايي مانند RO استفاده كرد. 
 
حقیقی پوربا اشاره به تولید آب این تصفیه خانه تصریح کرد: توان تولید این دستگاه در صورت استفاده از آب چاه یا رودخانه به میزان ده لیتر در دقیقه با TDS بین 10 تا 20 ppm آب آشامیدنی با کیفیت را تولید می کند. 
 
لازم به ذکر است جشنواره بیکسپو بزرگ ترین گردهمایی نوآوری صنعت انرژی در دنیا معروف است که به وسیله شرکت کپکو و وزارت صنعت و تجارت کشور کره جنوبی با همکاری فدراسیون بین المللی مخترعین برگزار شده که بزرگ ترین شرکت های صنعت آب و برق ، جدیدترین نو آوری ها و فناوری های خود را ارائه می دهند. 
  
نخبگان شرکت کننده صنعت آب و برق خوزستان در این طرح شامل دکتر صادق حقیقی پورمدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان، مهندس شریفی فرد و مهندس آرش طاهری بودند كه توانستند با اقتدار براي كشور ايران و استان خوزستان افتخار آفريني كنند.
 
 
 در این جشنواره 680 شرکت از 60 کشور حضور داشتندکه طرح تصفیه خانه سیار با قابلیت ضد عفونی و میکروب‌زدایی از کشور ایران توانست در بخش اختراعات بین المللی با پذیرش در مرحله فینال از بین 54 طرح برتر از 40 کشور مقام دوم را کسب کند و به مدال نقره دست یابد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار