کد خبر: ۳۰۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
آراس - رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست شادگان به ساماندهی صیادان در تالاب شادگان اشاره کرد و گفت:300 صیاد رسمی که دارای مجوز صید از اداره محیط زیست هستند در این شهرستان شناسایی و ساماندهی شدند.
رحیم مجدمی با بیان اینکه صیادان و قایق‌های آنها به‌طور کامل شناسایی‌شده اظهار داشت:پیش‌بینی لازم برای تامین سوخت این صیادان انجام شده است.
وی صید پرندگان در تالاب بین‌المللی شادگان را ممنوع اعلام کرد و افزود:افرادی که اقدام به شکار پرندگان نمایند تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.
مجدمی وسعت تالاب بین‌المللی شادگان را 400 هزار هکتار اعلام کرد و بیان داشت:337 هزار هکتار آن پناهگاه حیات‌وحش است که در آن 311 گونه جانوری شناسایی شده است.
وی گفت:مهاجرت پرندگان به تالاب بین‌المللی شادگان امسال با توجه به بارندگی مناسب نسبت به سال گذشته افزایش دارد است.
رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست شادگان وضعیت آبی تالاب بین‌المللی شادگان را خوب توصیف کرد و افزود:تالاب از 2 بخش آب شیرین و آب‌شور تشکیل شده که وضعیت آب شیرین آن با توجه به بارندگی‌های اخیر و جریان یافتن آب در رودخانه جراحی در حد مطلوب است.
وی گفت:90درصد آب شیرین تالاب از رودخانه جراحی تامین می‌شود.
هور الدورق یا هور الفلاحیه یا تالاب شادگان یکی از معدود تالاب‌هایی است که در سازمان بین‌المللی یونسکو ثبت جهانی شده‌است. این تالاب یکی از مهمترین سرمایه‌های طبیعی منطقه وجهان به‌شمار می‌آید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار