کد خبر: ۳۰۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - ۱۹ دی ۱۳۹۷

به گزارش آراس از روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان :دکتر طیبه قدرتی رئیس درمانگاه شهید نریمی اهواز توجه بنیان گذار انقلاب به نیازهای رفاهی مردم ، برخورداری از امکانات و خدمات بهداشتی درمانی بود و در این زمینه به پیشرفتهای زیادی رسیدیم

ایستگاه امروز در درمانگاهی است که نامش ، نام مبارک شهید مهدی نریمی است .
دیده بودیم که یکی از پاهایش مشکل داشت اما نمی دانستیم قبل از آن در جمعه خونین مکه در خانه امن الهی هدف تیر پلیس عربستان قرار گرفته ودر جبهه بارها مجروح گشته اما هیچ گاه نگفت . ولی آن عهد باطنی در هورالعظیم به رفتنش فرا خواند و پیکرش همچون پیکر سردار هور ، شهید علی هاشمی در مجنون  ماند و مادرش مجنون وار ۲۳ سال انتظار کشید تا به لحظه های ناب وصال برسد و پرستوی خونین بال خود را به آغوش بکشد. شهید مهدی نریمی همان سردار شهیدی است که نام مبارکش ، روشنی بخش درمانگاه تامین اجتماعی در کوی ملت اهواز شده است .
دکتر طیبه قدرتی متولد ۱۳۴۳ دارای مدرک دکترای پزشکی عمومی  از سال ۱۳۷۰ به عنوان پزشک عمومی وارد درمان سازمان تامین اجتماعی شد و در سال ۱۳۸۶ به عنوان مسئول درمانگاه شهید مهدی نریمی انتخاب و تا کنون در این سمت به فعالیت مدیریتی مشغول است .    

    
رئیس درمانگاه شهید نریمی اهواز  در آستانه فرا رسیدن  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن عرض تبریک به ملت بزرگ ایران گفت :  بهترین کلمه در توصیف عظمت انقلاب ، جمله تاریخی بنیان گذار جمهوری اسلامی  حضرت امام خمینی ( ره ) است که انقلاب اسلامی ایران را انفجار نور قلمداد کرد .


وی افزود : طی سالهای اخیر پرداختن به دستاوردهای انقلاب از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا انقلاب ما باعث بیداری مردم کشورها و  سرآغاز تحولات بزرگ منطقه ای شده است . انقلاب اسلامی یک انقلاب گسترده و وسیع مردمی بود که بیشترین اهداف آن متوجه حوزه‌های اجتماعی بوده و هست و به همین دلیل توجه مسئولان و بنیانگذاران انقلاب از ابتدا به ارتقای شاخصه‌های انسانی و اجتماعی که همانا رفاه مردم بود ، معطوف است . توجه بنیان گذار انقلاب به نیازهای رفاهی مردم ، برخورداری از امکانات و خدمات بهداشتی درمانی بود و در این زمینه به پیشرفتهای زیادی رسیدیم که از کسی پوشیده نیست .


دکتر طیبه قدرتی در ادامه گفت  : ازهدایای ویژه سازمان تامین اجتماعی بعد از انقلاب ساخت و تجهیز مرکز درمانی درمنطقه نیازمند کوی ملت میباشد ،  این درمانگاه در حدود  ۳۱ سال پیش در این منطقه فعالیت خدمت رسانی به بیماران و مردم را شروع کرده و روز به روز خدماتش به بیمه شدگان و مردم افزونتر و بهتر از سالهای قبل شده است و البته درجهت تکمیل کادرتخصصی تلاش شده تا هرچه درتوان داریم در جهت سلامت ودرمان به عده بیشتری از مراجعان خدمات داشته باشیم  .
وی به موقعیت درمانگاه اشاره کرد و گفت : این درمانگاه  درکوی ملت ( کورش ) اهواز قرار گرفته و  بصورت کلینیک روزانه درشیفت صبح فعال میباشد ودارای کلینیک عمومی و تخصصی شامل : زنان و مامایی ، ارولوژی ، پوست ،  اطفال ، اعصاب وروان  و واحدهای پذیرش،  داروخانه ، آزمایشگاه ، دندانپزشکی تزریقات و پانسمان می باشد که با پذیرش روزانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر بخصوص درنیمه دوم سال مشغول خدمت رسانی به بیمه شدگان محترم است .
رئیس درمانگاه شهید نریمی اهواز که یکی از پرسابقه ترین مدیران درمان در استان است ، بر مشتری مداری وتوجه ویژه به سلامت و درمان که از اهداف  اصلی سازمان تأمین اجتماعی است تاکید کرد و افزود: درمان تامین اجتماعی ، ضمن  پیگیری مراحل درمان بیماران مزمن و تأمین ماهانه داروهای مورد نیاز آنها تلاش دارد با ارائه خدمات خوب و منصفانه آثار کمبودها که گریبان همه ی حوزه های سلامت و درمان را گرفته است به حداقل برساند . تمام تلاش ما جلب رضایت مراجعین و پیگیری امور مربوط به بیماران است که این   از اصول کلی و ریشه ای سازمان و به نوبه خود در درمانگاه شهید نریمی میباشد.


طیبه قدرتی ضمن ارائه عملکرد مرکز درمانی تحت مدیریتی خود گفت : در سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۷۲ هزار نفر به این درمانگاه مراجعه داشتند که از این تعداد ۶۲ هزار نفر از آنها از خدمات دارویی داروخانه بهره مند شدند و ۶۰ هزار نفر مراجعه به پزشک عمومی و ۲۲ هزار نفر مراجعه به پزشک متخصص داشتند وی در ادامه به تعداد ۵۷۰۰ نفر اشاره کرد که در بخش دهان و دندان از خدمات دندان پزشکی بهره مند گردیدند و در خصوص آزمایشهای تشخیص بالینی گفت : حدود ۳۵۰۰ نفر نیز در آزمایشگاه تشخیص طبی مورد آزمایش قرار گرفتند.  وی در پایان افزود: با  توجه به آمار مراجعین بیش از ظرفیت و امکانات موجود  و تعداد پرسنل مرکز نسبت به سالهای قبل و هزینه کرد سازمان در حوزه درمان و سلامت ؛ ضرورت بازنگری و بروزرسانی در چارت تشکیلاتی مرکز و افزایش فضای درمانی متناسب با نیازها ، ضروری بنظر میرسد .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار