کد خبر: ۳۰۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۱۸ دی ۱۳۹۷
هشدار معاون استاندار به غیبت برخی مدیران در جلسات جذب و حمایت از سرمایه گذاری خوزستان؛
آراس: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان به مدیران کل راه و شهرسازی استان و حمل و نقل و پایانه ها به جهت عدم حضور در جلسات مربوط به حوزه سرمایه گذاری هشدار داد.
به گزارش آراس: سید علی بحرینی مقدم در نشست جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان با محوریت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، که در محل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد، ضمن هشدار به مدیران کل راه و شهرسازی استان و حمل و نقل و پایانه ها به جهت عدم حضور در جلسات مربوط به حوزه سرمایه گذاری، تصریح کرد: بی توجهی و بی مسئولیتی این مدیران در خوزستان مانع جذب سرمایه گذار در استان می شود.نباید مصوبات حوزه سرمایه‌گذاری به خاطر حضور نیافتن مدیران، ناتمام بماند؛ این حضور نیافتن، نشان از نبود قدرت تصمیم گیری این مدیران کل است.

بحرینی مقدم با بیان این که باید به وزراتخانه متبوع اطلاع داده شود که این مدیران کل در هیچ جلسه ای شرکت نمی کنند، ادامه داد: با توجه به نیاز به سرمایه گذار برای پیشبرد امورات سرمایه‌گذاری و هماهنگی مدیران کل در جلسات برای صدور مجوزات مورد نیاز، چرا این دو اداره کل هیچ زمانی در جلسات حضور ندارند؟

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به مسائل و مشکلات کشور در حوزه اقتصادی، عنوان کرد: گویی موضوعات برای این مدیران اهمیتی ندارد، هیچ همکاری در بخش سرمایه گذاری ندارند و در هیچ‌ جلسه ای شرکت نمی کنند.

بحرینی‌مقدم با اشاره به عدم رضایت از عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان و حمل و نقل و پایانه‌ها، افزود: همه از شرایط اقتصادی کشور، اوضاع و احوال تحریم‌ها، مشکلات و میزان فشارهای خارجی و داخلی که به دولت وارد می‌شود، آگاه هستند و ایجاد تسهیلات و ساده‌سازی فرآیندها برای جذب سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه‌گذاری داخلی از الزامات و تاکیدات دولت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان عنوان کرد: چرا یک‌ مدیرکل با این‌گستره شرح وظایف و اختیارات، کم‌ترین توجه را به موضوعی با اهمیت سرمایه‌گذاری دارد؟ این جای تأمل دارد که یک مدیر کل به خودش اجازه می‌دهد اینگونه برخورد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان اضافه کرد: مدیران طبق وظیفه ای که دارند باید خدمتگزار ارباب رجوع و بخش خصوصی باشند اما اینکه در یک پروسه کاری، هنوز این احساس وظیفه در مدیرکل مربوطه ایجاد نشده که یک روز وقت بگذارد و موضوعات را شفاف کند، عجیب است!

بحرینی مقدم با بیان این که سرانه ها در طرح جامع بر اساس استانداردها و ضوابط مشخص می شود، گفت: گاهی ضرورتی هم پیش  می آید که باید به آن ضرورت توجه کرد اما این بلاتکلیفی ها باعث سوءظن ارباب رجوع نسبت به دستگاه می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به این‌که باید زمینه و طرح برای سرمایه‌گذار آماده شود که اگر کسی طرحی دارد کار را شروع کند و حتی زیرساخت آن نیز برای سرمایه‌گذار آماده شود، افزود: اینگونه برخوردهای مدیران، روش‌های جذب و حرمت به سرمایه گذار نیست!

وی بیان کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا که در صدر جدول جذب سرمایه‌گذاری قرار دارند، حتی در فرودگاه نیز هماهنگی‌های یک کار سرمایه گذاری را انجام می‌دهند، قرارداد امضا می‌کنند اما اینجا یک سال سرمایه‌گذار را می‌بریم و می‌آوریم که ببینیم آیا زمینی وجود دارد یا خیر! اصلا مدیرکل حوصله و وقت دارد که پشت میزش بنشیند تا تکلیف موضوعی را مشخص کند یا خیر؟

بحرینی مقدم با بیان این  که این موارد در شأن استان خوزستان نیست، تصریح کرد: روی صحبتم با مدیران کلی است که جسارت حضور در جلسات را ندارند تا پاسخگوی اقدامات خود باشند، زیرا وقت نگذاشته و به کار خود تسلط ندارند به همین دلیل مخفی می شوند و در جلسات حضور پیدا نمی‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در پایان هشدار داد: این آخرین باری است که مخصوصا به این دو اداره کل تذکر داده می شود. لذا تا پایان هفته، تکلیف پروژه های سرمایه گذاری معطل مانده مشخص شود؛ در غیر این صورت صراحتا اعلام می کنم این مدیران در هیچ جلسه ای دعوت نخواهند شد و اجازه حضور ندارند.


نشست جذب و‌حمایت از سرمایه گذاری استان خوزستان با بررسی ۱۲ دستور جلسه برگزار شد که پس از بررسی، ۹ دستور آن انجام شد. مجتمع گردشگری کشاورزی ارجان بهبهان، مجتمع گردشگری مانی و بابا بندر ماهشهر، مجتمع گردشگری ترنج شهرستان اندیمشک، مجتمع گردشگری انشان پارس غدیر شهرستان ایذه، مجتمع گردشگری عشایری وارگه دوراهی شهرستان های لالی و مسجدسلیمان، مجتمع گردشگری آقای خانی شهرستان بهبهان، و مجتمع اقامتی گردشگری کیانشهر شهرستان اهواز مورد بررسی قرار گرفت که مشکلات این پروژه ها با اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل راهداری و حمل و‌نقل جاده ای، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و‌گردشگری استان، شرکت مخابرات استان و شرکت ملی پخش فراورده های نفتی آبادان، عمده دستگاه های اجرایی ذیربط جهت حل و فصل موانع سرمایه گذاری این پروژه ها بودند که مدیرکل راه و شهرسازی و‌مدیر کل راهداری و‌حمل و نقل جاده ای استان در جلسه حضور نداشتند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار