کد خبر: ۳۰۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۱۶ دی ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان
حقیقی پور در ادامه با بیان اینکه 800 کیلومتر شبکه فاضلاب و 916 کیلومتر شبکه آب در آبادان وجود دارد گفت: به دلیل فرسوده بودن شبکه ها روزانه شاهد شکستگی خطوط لوله در این شهر هستیم.
طرح تصفیه خانه فاضلاب آبادان در آخرین گام اجراست

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: تصفیه خانه فاضلاب آبادان با 90 درصد پیشرفت فیزیکی آخرین مراحل اجرا را طی می کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا صادق حقیقی پور در گفت و گوی ویژه خبری با صدا و سیمای مرکز آبادان افزود: با بهره برداری از طرح تصفیه خانه فاضلاب آبادان در آینده نزدیک شاهد ارتقا چشمگیری در زمینه جمع آوری ، تصفیه و دفع فاضلاب شهری در آبادان خواهیم بود.

وی در ادامه با بیان اینکه 800 کیلومتر شبکه فاضلاب و 916 کیلومتر شبکه آب در آبادان وجود دارد گفت: به دلیل فرسوده بودن شبکه ها روزانه شاهد شکستگی خطوط لوله در این شهر هستیم.

مدیر عامل شرکت آبفا خوزستان در ادامه اظهار داشت: آب شهر آبادان از طرح آبرسانی غدیر تامین می شود که به دلیل مشکلات پیش آمده در تابستان امسال، تصمیم گرفته شد 30 درصد آب مورد نیاز شهرهای آبادان و خرمشهر از دستگاههای آب شیرین کن تامین شود.

وی افزود: با وارد مدار شدن دستگاههای آب شیرین کن مشکلی در زمینه تامین آب در این 2 شهر نخواهیم داشت.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: پروژه های مختلفی در زمینه احداث خطوط انتقال شبکه فاضلاب، احداث شبکه فاضلاب و تکمیل ایستگاههای پمپاژ و تکمیل شبکه فاضلاب خانگی در آبادان در حال اجراست.

جلیل مختار افزود: هم اکنون طرح تکمیل شبکه فاضلاب خانگی در مناطقی نظیر احمدآباد، میدان طیب، ذوالفقاری و فیه در حال اجراست که با تکمیل آن مشکل فاضلاب این مناطق رفع خواهد شد.
وی اظهار داشت: 15 پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و 720 میلیارد ریال در زمینه آب در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده در حال اجراست.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات تابستان امسال ورودی آب غدیر به آبادان در سال آینده به 150 تا 160 متر مکعب افزایش خواهد یافت تا تابستان سال آینده مردم آبادان و روستاهای اطراف با مشکل کمبود آب مواجه نشوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار