کد خبر: ۳۰۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۴ - ۱۵ دی ۱۳۹۷
وقتی خانمی در منصب فرمانداری قرار گرفت برخی رجال حتی هم قوم و هم جناح مخالفت و انتقاد تندی کردند. بیاییم به جای نگاه های خیلی بدبینانه یا خوش بینانه نگاهی واقع بینانه داشته باشیم .
نیم نگاهی به احتمال یک انتصاب ؛ نوشتاری از کریم طالقانی روزنامه نگار

چند صباحی است که فضای مجازی استان و برخی سایت ها و خبرگزاری ها هجمه ای گسترده به استاندار خوزستان داشته اند و انذارهای لازم را دادند تا مبادا یک مدیرجوان و همسو با دولت در امر عمران هدایت سکان معاونت عمرانی استانداری بعد از استعفای مهندس فرآمندهاشمی زاده را بعهده گیرد.

امروزه به لطف و یمن اینترنت مطالب در کسری از ثانیه فضاها را درم ینوردد و به سرعت نور منتشرمی شود.

نمیتوان برنویسندگان خرده گرفت. اما برخبرنگاران این اشکال و ایراد وارد است که چرا بدون رعایت اصول روزنامه نگاری و ارکان خبری مطالبی را منتشرمی کنند. 

چه کسی ؟ چه وقت ؟ کجا؟ کی؟ چرا؟ و....این خبر را گفته و منبع خبری شماچه هست؟

 علاوه بر این آیا انتصاب یک فردا از یک قومیت در یک منصب به معنای حل تمام معضلات آن قوم در آن حوزه است؟ 

اگرچنین است که نمی بایست الان وضعیت عمرانی برخی شهرهای جنوبی و جنوب غربی استان با توجه به مدیریت سابق و اسبق عمرانی اینگونه باشد.

قطعا فرآمند هاشمی زاده تجربه مدیریتی و رزومه ای قوی دارد. اما مگر می توان عدم توسعه عمرانی درمناطق عرب نشین منجمله زادگاهش رابه عدم مدیریت صحیح وی اطلاق کرد؟ 

نگاهی ساده به اعضای کمسیون تلفیق مجلس بیاندازیم بعد قضاوت کنیمو

نگارنده بعنوان یک روزنامه نگار منکر توزیع نادرست قدرت سیاسی در استان نیستم.

اما توزیع قدرت سیاسی از وظایف احزاب و تشکل های سیاسی هست نه قومی! بعنوان مثال اصلاح طلبان سهم 30درصدی برای بانوان قایل شدند و عملا در انتخابات مجلس تهران به ان عمل کردند.

ایا در استان خوزستان توانستنند حتی یک زن را به مجلس  صرف نظر از قومیت روانه کنند.ظلم به حقوق خانم ها درتصدی مناسب و توزیع قدرت حاصل نگاه جسارتآ تحقیرآمیز برخی قومیت ها به خانم ها می باشد.

وقتی خانمی در منصب فرمانداری قرار گرفت برخی رجال حتی هم قوم و هم جناح مخالفت و انتقاد تندی کردند. بیاییم به جای نگاه های خیلی بدبینانه یا خوش بینانه نگاهی واقع بینانه داشته باشیم .

چرا یک مدیر صائبی یا کلیمی یا مسیحی  یا زرتشتی .یا آشوری نداریم ؟ و اگرداشته باشیم انصافا انتقادنمی کنیم؟ 

الان در برخی بلکه اکثریت شهرستان های عرب یا بختیاری نشین مدیران سیاسی از همان قومیت اند آنجا اباد  و بدون مشکل است متاسفانه اساس مشکلات نه درنگاه مسولان نظام یا دولت است.

بلکه در عدم اتحاد ما خوزستانی ها و کوبیدن در طبل تفرقه و عدم تحمل توانمندی دیگران ولوازدوستان هم قومان وهمجاحان مامیباشند.حسادت دراستان موج میزندوقویترین فرزندانمان راتحقیرمیکنیم.

دکتر شریعتی از همه قومیت های استان مشاوردارند آیا این مشاورین گره ای ازمشکلات استان راحل کرده اند یا بنام قوم جناحی پست گرفته بعضا بکام دیگران گام برمی دارند؟

 یک بار دیگر به قول حضرت امام ازخود سوال کنیم ما برای انقلاب چه کرده ایم نه انقلاب برای ماچه کرده است .

بهترین نعمت انقلاب رشد آگاهی و بینش سیاسی اجتماعی فرهنگی است  و به هر میزان که پیشرفت کنیم مشکلات بیشتری هم مواجه می شویم. بپذیریم برخی مشکلان زاییده پیشرفت هاست.

درنهایت و قبل از انکه متهم به جانبداری از دولت اعتدال یا اسناندار آن باشم آقای دکترشریعتی را توصیه به رعایت اصول 15.19قانون اساسی جلب می نمایدو تا تنوع قومی استان فرصتی برای دولت و نه نظام باشد.

نگاهی غیر از این به معنی تبدیل فرصت به تهدید است و این همان چیزیست که دشمنان داخلی و خارجی نظام و انقلاب بدنبال آن هستنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار