کد خبر: ۳۰۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۱ - ۱۳ دی ۱۳۹۷
استاندار خوزستان:
خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خوزستان با رعایت احترام و ادب پیگیر مسائل استان هستند و رسالت خود را به خوبی انجام می دهند که از این بابت از آنها تشکر می کنیم.
ایرنا خوزستان تلاش کرده تا مطالبات مردمی را به گوش مسئولان برساند و در این مسیر حتی از انعکاس قصور و نقصان ها باز نمی ماند

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی نقش رابط میان دولت و مردم را دارد گفت: انعکاس سریع و صحیح اخبار توسط ایرنا سبب ناکامی دشمن می شود.

غلامرضا شریعتی پنج شنبه در نشست فرمانداران استان خوزستان در سالن اجتماعات استانداری که با حضور مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) درسالن جلسات استاندار برگزار شد ادامه داد: اگر چه خبرگزاری جمهوری اسلامی رسانه رسمی دولت است اما همواره تلاش کرده تا مشکلات و مطالبات مردمی را به گوش مسئولان برساند و در این مسیر حتی از انعکاس قصور و نقصان ها نیز باز نمی ماند.

وی با اشاره به اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی مورد اعتماد مردم است گفت: تلاش ما در استان نیز این است که با این رسانه همکاری کنیم تا کمترین مشکل و مزاحمت برای انجام وظیفه خبرنگاران ایرنا ایجاد نشود.

استاندار خوزستان یادآور شد: خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خوزستان با رعایت احترام و ادب پیگیر مسائل استان هستند و رسالت خود را به خوبی انجام می دهند که از این بابت از آنها تشکر می کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ادامه داد: در استان خوزستان شاهد تنش ها، مشکلات کارگری و مسائل زیست محیطی نظیر خشکسالی هستیم اما با درایت صحیح فرمانداران این چالش ها و تجمعات صنفی با کمترین هزینه ها مدیریت می شود.

شریعتی خاطر نشان کرد: تابستان سال 97 به دلیل خشکسالی های جدی نخیلات آبادان و خرمشهر در معرض آسیب بودند اما با رایزنی فرمانداران شهرستان های بالادست سایر کشاورزان به صورت خودجوش پمپ های آب خود را خاموش کردند تا آب به نخیلات خرمشهر و آبادان برسد.

وی هدف استانداری را تعامل 2 سویه میان مسئولان استان با مردم و نخبگان عنوان کرد و ادامه داد: تلاش شده تا با اعتراضات کارگری و صنفی بیش از جنبه نظامی و امنیتی با رویکرد اجتماعی برخورد شود.

شریعتی خاطر نشان کرد: تا یک دهه پیش با هرگونه تجمع صنفی برخورد نظامی و امنیتی می شد اما درحال حاضر نظام جمهوری اسلامی به بلوغ رسیده و این تجمعات با کمترین تنش انجام می شوند، گرچه ممکن است برخی خواسته ها خارج از محدوده دموکراسی باشند اما برای دستیابی به بلوغ فکری و سیاسی باید اجازه برگزاری آنها را داد.

استاندار گفت: بسیاری از رسانه های معاند بر روی اعتصابات کارگری در استان خوزستان حساب باز کرده بودند تا از آن سو استفاده کنند اما فراموش کرده اند که این تجمع کنندگان از درون خود نظام هستند و تنها به دنبال احقاق حقوق خود می باشند.

وی با تاکید بر لزوم گفت و گوی مستقیم مسئولان به ویژه فرمانداران شهرستان ها با مردم ادامه داد: شوری آب شرب شهرستان های آبادان و خرمشهر در سال 78 به هشت هزار میکروموس بر سانتی متر رسید و در جریان اعتراضات آن سه نفر کشته شدند اما امسال شوری آب شرب این شهرستان ها به 22 هزار میکروموس بر سانتی متر رسید که با توجیه مردم و رایزنی های صورت گرفته با کمترین مشکل حل شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار