کد خبر: ۲۹۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان:
مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان با تاکید بر لزوم جابجایی 120 خانوار ساکن در پهنه پرخطر منطقه منبع آب اهواز گفت: واحدهای مسکونی جایگزین این منطقه در شهر رامین هنوز به دلیل تکمیل نشدن برخی خدمات زیربنایی آماده واگذاری و اسکان نیستند.
 عباس پورسلان افزود: 120 واحد از مجموع 811 واحد مسکونی منطقه منبع آب در محدوده پرخطر قرار دارند که لازم است ساکنان این واحدها در اسرع وقت نسبت به جابه جایی اقدام کنند.
وی یادآور شد: 15 خانوار ساکن در این منطقه در دوره قبل در شهر رامین اسکان داده شدند که با توجه به شرایط اضطراری منبع آب مابقی خانواده ها نیز به این شهر جدید منتقل خواهند شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان درخصوص پیشرفت فیزیکی و مراحل تکمیل واحدهای مسکونی جایگزین برای این خانواده ها گفت: این واحدها بین 85 تا 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارن.
وی افزود: برخی خدمات زیربنایی این واحدها باقی مانده که لازم است دستگاه هایی مانند آب، برق و گاز با فوریت نسبت به تکمیل آنها اقدام کنند.
پورسلان تصریح کرد: دولت آمادگی دارد تا این واحدها را به منظور ایجاد انگیزه به ساکنان در معرض خطر تا قبل از اسکان کامل به متقاضیان واگذار کند.
وی نرخ تسهیلات واگذاری هریک از این واحدها را حدود 400 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: علاوه بر این سهم هر کدام از خانواده ها به عنوان آورده بین 100 تا 150 میلیون ریال است که براساس تعهد ایجاد شده مبالغی به همین اندازه برای جابه جایی این خانواده ها در نظر گرفته شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان همچنین از اختصاص 12 تا 15 هکتار از مساحت شهرک ترافیک اهواز برای جابجایی مابقی ساکنان در معرض خطر خبر داد و اظهار داشت: یکی از مشکلات راه اندازی شهرک ترافیک مساحت بسیار زیادی بود که به آن اختصاص یافت اما با اختصاص بخشی از آن به طرح ساخت و جابجایی منازل منبع آب، این مانع برطرف شد.
به گزارش ایرنا مهر پارسال صخره ای بزرگ از یک تپه در منطقه منبع آب بر روی واحدهای مسکونی سقوط کرد که منجر به تخریب 2 واحد مسکونی و کشته شدن 2 کودک خردسال شد؛ این حادثه باعث جلب توجه مردم و مسئولان به این منازل نا ایمن شد.
کوی منبع آب از نخستین هسته های حاشیه ‌نشینی در اهواز در حوزه استحفاظی منطقه هفت شهرداری و در شرق این شهر واقع است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار