کد خبر: ۲۹۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۱۲ آذر ۱۳۹۷
افزایش جمعیت طی سال های اخیر از دغدغه های اصلی رهبرمعظم انقلاب بوده است و در این بین زوجین ناباروری داریم که تمایل به فرزند آوری دارند اما به دلیل مسائل مالی این پروسه، همچنان از داشتن فرزند محرومند.
آراس: دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت  ضمن تأکید بر اهمیت موضوعاتی چون باروری و جمعیت در جامعه، اظهار داشت: اگرچه باروری در خانواده امری شخصی محسوب می شود، اما به دلیل ارتباط مستقیمی که نهاد خانواده با جامعه‌ی پیرامونی دارد، تاثیرات زیادی در جامعه و حیات اجتماعی و اقتصادی آن به جای می‌گذارد. چنان که در بعضی سیاست گذاری‌ها، جمعیت به عنوان عاملی برای افزایش توان اقتصادی و سرمایه اجتماعی آن جامعه محسوب می گردد و در جهت رشد آن برنامه ریزی می شود.


دکتر جان بابایی  ادامه داد: سلامت یک مفهوم بین بخشی است و تنها با جلب مشارکت بین بخش های مختلف تاثیرگذار بر سلامت، می توان به اهداف شعار انسان سالم، محور توسعه پایدار دست یافت، این درحالیست که وزارت بهداشت و درمان متولی اصلی سلامت جامعه است.
معاون درمان وزرات بهداشت در پاسخ به سؤال خبرنگار بهداشت نیوز درباره‌ی سیاست‌های اعمال شده توسط معاونت درمان وزارت بهداشت جهت تأمین هزینه‌های ناباروری گفت: در اردیبهشت سال 93 مقام معظم رهبری با دیدگاهی آینده نگرانه اقدام به تبیین اصول 14 گانه ، جهت سیاست های کلی جمعیت نموده و با دقت نظری مثال زدنی برای مهمترین چالش های جمعیتی راهکارهایی روشنگرانه ابلاغ فرموده اند که بحث توسعه درمان نابارروی و ترویج زایمان طبیعی بخش مهمی از این سیاست هاست. همچنین از آنجا که بحث هزینه های ناباروری یکی از مشکلات اصلی زوجین نابارور بود، این معاونت سیاست‌های اجرایی ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است.


دکتر جان بابایی افزود: تدوین فهرست داروها و خدمات درمان ناباروری جهت شمول بیمه پایه، حمایت مالی از زوجین نابارور شامل 85 درصد هزینه پروسیچرهای پوشش یا میکرو آی وی اف لازم در بیمارستان های دولتی سراسر کشور بخشی از سیاست‌های اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت است.

همچنین وی، از تشکیل بیش از 60 هزار پرونده حمایت مالی از درمان ناباروری زوجین نابارور براساس آخرین گزارش از سامانه، تکمیل بهسازی فضای مراکز درمان ناباروی در مناطق محروم، تکمیل و تجهیز 40 مرکز ناباروی جدیدو قدیمی با تجهیزات جدید تخصصی و فوق تخصصی و اتمام پروژه ی ساخت و بهسازی بیش از 90 درصد مراکز درمان ناباروری و اهداء جنین، به عنوان دیگر سیاست‌های اجرایی این معاونت در راستای حمایت از روجین نابارور، نام برد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار