کد خبر: ۲۹۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۱۲ آذر ۱۳۹۷
در خبرها آمده که با توجه به کاهش نرخ ارز، قیمت گوشی نیز کاهش یافته است. اما بد نیست نگاهی به بازار داشته باشیم و ببینیم قیمت گوشی چگونه و نسبت به چه زمانی کاهش یافته است.
آراس: رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و تلفن همراه گفت: با کاهش نرخ دلار، گوشی موبایل در بازار حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته است.
جالب است بدانید که از اوایل سال جاری از یک سو با افزایش نرخ ارز و از سوی دیگر دریافت ارز نیمایی و عرضه کالا به قیمت ارز آزاد، بهای گوشی چندین برابر افزایش یافت. بر این اساس حالا که خبر از کاهش 10 تا 20 درصدی گوشی می‎رسد، یعنی از افزایش 4 یا 5 برابر قیمت گوشی، فقط 20 درصد کاهش یافته است که آن هم رقم چشمگیری نیست.
مهدی محبی با بیان اینکه کاهش قیمت چند روز اخیر گوشی موبایل در بازار به کاهش نرخ دلار باز می‎گردد، گفت: هنوز تکلیف گوشی های توقیفی مشخص نیست و تا زمانی که این گوشی‎ها وارد بازار نشوند، وضعیت قیمت گوشی در بازار مشخص نخواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه گفته می شود گوشی موبایل ۴۰ درصد ارزان می شود گفت: تا زمانی که گوشی های توقیفی در بازار عرضه نشود نمی توان درباره کاهش قطعی قیمت گوشی پیش بینی درستی داشت.
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ادامه داد: ما منتظریم که ۶۰۰ هزار گوشی مانده در گمرک ترخیص شده و وارد بازار شود که در نهایت کاهش قیمت گوشی های موبایل را شاهد 
باشیم.
محبی با بیان اینکه یک سری کالای ثبت سفارش شده هم اکنون وارد بازار شده و به فروش رفته اند، ادامه داد: اما گوشی های توقیفی که می تواند روی قیمت بازار تاثیرگذار باشد، هنوز آزاد نشده است و فعلاً کاهش قیمتی که در بازار شاهد هستیم به کاهش نرخ دلار بر می گردد که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد برآورد می شود و این تغییر قیمت مقطعی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار