کد خبر: ۲۹۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۳ - ۰۱ آذر ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب عنوان کرد:
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تاکید بر اینکه مدیران صنعت نفت باید صنایع مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی ارائه دهند، گفت: کالاهای مورد نیاز صنعت نفت باید بدون سانسور در اختیار دانشجویان، دانشگاه ها و سازندگان قرار داده شود تا این بخشها فعال شوند و در نمایشگاه ها تولیدات پایلوت خود را ارائه دهند و در نهایت شاهد اجرای آنها در مقیاس واقعی باشیم.
نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود

به گزارش  آراس، احمد محمدی امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان، اظهار کرد: همزمانی این نمایشگاه با سال حمایت از کالای ایرانی وظیفه خانواده صنعت نفت را سنگینتر می کند تا بتوانیم به خوداتکایی دست پیدا کنیم و نگاه به بیرون را به نگاه داخلی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه نا جوانمردانه ترین تحریم ها برای ملت ایران در نظر گرفته شده است، افزود: چنین نمایشگاه هایی در مسیر خوداتکایی هستند و می توانیم با همکاری در شرایط تحریم های ظالمانه از این شرایط خارج شویم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: کیفیت سال به سال بهبود پیدا کرده و شرکتهای توانمند و ماهری پای به این عرصه گذاشته اند و دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه صنعت نفت استان خوزستان سال به سال ارتقا پیدا کرده است.

محمدی عنوان کرد: در 9 سالی که از آغاز نمایشگاه نفت و حفاری می گذرد، به همت سازندگان و مدیران داخلی بالغ بر 10 هزار قطعه صنعت نفت و حفاری در حوزه های مختلف بومی سازی شده است و این کار تنها با نگاه به داخل انجام شد.

وی ادامه داد: زنجیره ساخت، مصرف، بازسازی و اصلاحی که در این صنعت استفاده می شود، اگر ساخت داخل باشد به جلوگیری از خروج ارز از کشور کمک شایانی می کند و در این زمینه می توانیم از دانشگاه های داخلی، شرکتهای دانش بنیان و اساتید توانمند کمک بگیریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار کرد: اگر تاکنون به صورت صددرصدی در صنعت نفت به خود کفایی نرسیده ایم، بخشی از مدیران میانی مقصر بوده اند زیرا نیازهای این صنعت را به صورت کامل ارائه نکرده اند. در غیر این صورت باید تاکنون در صنعت نفت به خودکفایی کامل دست پیدا می کردیم.

وی ادامه داد: مدیران صنعت نفت باید صنایع مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی ارائه دهند تا آنها بدانند در چه حوزه هایی نیاز وجود دارد و نسبت به ساخت کالا و تجهیزات مورد نیاز صنایع نفتی اقدام کنند.

محمدی بیان کرد: این کالاهای مورد نیاز باید بدون سانسور در اختیار دانشجویان، دانشگاه ها و سازندگان قرار داده شود تا این بخشها فعال شوند و در این نمایشگاه ها تولیدات پایلوت خود را ارائه دهند و در نهایت شاهد اجرای آنها در مقیاس واقعی باشیم.

وی افزود: اگر بخواهیم بخشی از نیازها را مخفی کنیم و به بخش خصوصی و سازندگان ارائه ندهیم، قطعا نمی توانیم به اهداف مورد نظر در حوزه خودکفایی در صنعت نفت دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب یک شرکت ملی است و به همه پهنه جغرافیای ایران متعلق است و علمکرد آن بر همه بخشهایی که در آن فعالیت می کند، اثر گذار است.

محمدی ادامه داد: باید ظرفیت راکد کشورها و استانهایی که مرز مشترک جغرافیایی با آنها داریم به خدمت گرفته شود تا بتوانیم در آن سرزمینها نیز فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه صنعت نفت امسال ازپنج دستاورد مهم که بومی سازی شده اند رونمایی می شود، گفت: همچنین نشستهای تخصصی با حضور کارشناسان صنعت برگزار می شود تا ابهامات بخش خصوصی و صنعت در زمینه پیشبرد اهداف خودکفایی ساخت تجهیزات برطرف شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار گرد: در این نمایشگاه قرار است چند تفاهم نامه و قرارداد ساخت نیز منعقد شود تا بتوانیم در حوزه ساخت داخل و خودکفایی گامهای عملی واقعی برداریم.

محمدی خاطرنشان کرد: حدود 220 شرکت داخلی در قالب 160 غرفه در این نمایشگاه حضور دارند. حدود 70 درصد از شرکتهای حاضر در نمایشگاه، شرکت های سازنده قطعات و تجهیزات هستند. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار