کد خبر: ۲۹۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۲۶ آبان ۱۳۹۷
فرماندار ماهشهر:
بیرانوند ادامه داد: جلساتی با اصناف، اتحادیه ها و فروشگاه های سطح شهر با موضوع حقوق مصرف کننده و تولیدکننده برگزار شده است.
بیماری مزمن و تفکر غلط

محسن بیرانوند با بیان این که این شهرستان در بحث تنظیم بازار دچار یک بیماری مزمن  و درد کهنه است، که نیاز به جراحی عمیق دارد و با درمان سطحی، اصل این درد برطرف نمی‌شود، گفت: باید این تفکر که "ماهشهر یک شهرستان گران است" از بین برود .

بیرانوند افزود: سال های زیادی است که بافت این شهرستان اقتصادی و صنعتی است و بر همین اساس فاصله هایی وجود دارد و این موارد باعث شده تفاوت قیمت در تمام زمینه ها موجود باشد و در نهایت این تفکر غالب که ماهشهر یک شهرستان گران است، شکل گرفته است.

وی با بیان این که این یک تفکر غلط است و قصد داریم با فرهنگ سازی آن را از بین‌ببریم، ادامه داد: جلساتی با اصناف، اتحادیه ها و فروشگاه های سطح شهر با موضوع حقوق مصرف کننده و تولیدکننده برگزار شده است.

فرماندار شهرستان ماهشهر با اشاره به این که برخی از مردم خرید یک هفته خود را از اهواز انجام می دهند، افزود: ستاد تنظیم بازار و قرارگاه فرماندهی اقتصادی و همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید شبانه روز و تلاش کنند تا این ذهنیت را از بین ببرند و به یک نقطه مطلوب و ایده‌آل و عادی برسیم به شکلی که هر صنفی به حق خود قانع باشد نه اینکه چون درآمدها در این شهر بالاست پس سودی که روی اجناس کشیده می شود هم باید بالا باشد.

بیرانوند ادامه داد: با توجه به امکانات موجود، این اتفاق هم در یک سال از بین نمی رود، باید تلاش ها بیشتر شود و نظارت ها فشرده تر صورت بگیرد هر چند به اندازه توان این شهرستان و زمانی موجود، نظارت ها انجام‌شده است و در یک بررسی، می توان تفاوت آمار و ارقام کنترل و نظارت بر بازار را در ۶ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته مشاهده کرد.

فرماندار ماهشهر با تاکید بر این که به هیچ وجه از وضعیت موجود بازار این شهرستان رضایت ندارم، گفت: باید بسته ای برای برچیده شدن این تفکر گرانفروشی از ماهشهر در نظر گرفته شود و شاید بیشتر کردن امکانات بازرسی‌ها یا کار کردن در حوزه عمومی و فرهنگ سازی، راهکارهای مناسبی برای درمان این بیماری مزمن باشد. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار