کد خبر: ۲۹۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - ۱۵ آبان ۱۳۹۷
هفتمین شب مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام، باحضورمردم ولایتمدارتوسط هیأت شهدای بختیاری برگزار شد.
به گزارش آراس، این مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط جناب آقای حیدری قاری محترم بین المللی در فضایی معنوی آغاز شد.

سپس حجه الاسلام ممبینی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت بعد از مرثیه زیارت پرفیض عاشورا توسط مهندس طلاوری قرائت شد.

در ادامه حجت الاسلام سید جواد موسوی، سخنران مراسم  پیرامون اهمیت شکرگذاری و ذکر خداوند و همچنین فواید شروع کارها با "بسم الله" به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: هدف این است که خدا در تمام زندگى انسان حضور داشته باشد و نور پروردگار تمام زندگى او را فرا گیرد، همواره به او بیندیشد و فرمان او را نصب العین سازد.

وی با اشاره به اینکه اموال و اولاد تا آنجا كه از آنها در راه خدا و برای نیل به حیات طیبه كمك گرفته شود، از مواهب الهی هستند، گفت: هر انسانی در زندگی بنا به فطرت خود در پی آرامش روحی و روانی است که بخش بزرگی از آن بواسطه توکل و پرستش خداوند به وجود می آید.

موسوی با بیان اینکه انسانی كه پیوسته به یاد خداست، حب الهی در قلبش جای می‌گیرد، گفت: چنانچه در زندگی روزمره نیز چنین است كه اگر انسان در تمامی ساعات و در تمامی افكار خود شخص خاصی را در خاطر داشته باشد، كم كم محبت او در قلبش حاكم می‌شود و هر كس زیاد خدا را یاد كند، محبت خداوند نیز در قلبش بیشتر حاكم می‌شود.

حجه الاسلام موسوی با بیا اینکه میان همه مردم جهان، رسم است که هرکار مهم و پرارزشی را به نام بزرگی از بزرگان آغاز می‌کنند، اظهار کرد: نخستین کلنگ هر موسسه ارزنده ای را به نام کسی بر زمین می‌زنند که به او علاقه دارند؛ یعنی آن کار را از آغاز با شخصیت موردنظر که همانا خداوند تبارک و تعالی است، ارتباط می‌دهند.

موسوی اضافه کرد: انبیای الهی به انسانهای موحد این گونه تعلیم داده‌اند که برای پاینده بودن یک برنامه و جاوید ماندن یک تشکیلات، لازم است آن را به موجود پایدار و جاویدانی ارتباط دهیم؛ موجودی که فنا در ذات او راه ندارد؛ زیرا همه موجودات این جهان به سوی کهنگی و زوال می‌روند و تنها موجود باقی و ابدی، ذات پاک الهی است.

وی با اشاره به اهمیت ذکر بسم الله در آغاز هر کاری، بیان کرد: نقش و اهمیت شروع هر کار با نام پروردگار تا آنجا است که رسول خدا(صلی الله علیه وآله) به نقل خداوند سبحان می فرماید: هر کار مهمی که درآن "بسم الله ”‌ ذکر نشود، بی فرجام است.

موسوی در پایان گفت: پایداری و بقای عمل، بسته به ارتباطی است که با خدا دارد؛ از اینرو خداوند بزرگ درنخستین آیات قرآن بر پیامبر رحمت، دستور می‌دهد که تبلیغ اسلام را با نام خدا شروع کند.

در پایان مراسم، سفره اطعام کریمانه حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گسترانیده شد.

شور و اشتیاق حسینی درهیات شهدای بختیاری

شور و اشتیاق حسینی درهیات شهدای بختیاری

شور و اشتیاق حسینی درهیات شهدای بختیاری

شور و اشتیاق حسینی درهیات شهدای بختیاری

شور و اشتیاق حسینی درهیات شهدای بختیاری

شور و اشتیاق حسینی درهیات شهدای بختیاری

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار