کد خبر: ۲۹۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷
شهردار اهواز:
شهردار اهواز گفت: سیستم سیماک شهرداری با انعقاد تفاهم نامه ای با دولت، مرجع پاسخگویی به 28 دستگاه شهری و استانی می شود.
به گزارش آراس، در این جلسه که با حضور کتانباف شهردار اهواز، عمید زاده، معاون سازمان بازرسی کل خوزستان و معاونین شهرداری تشکیل شد، کتانباف با بیان اینکه سیستم سیماک(سیستم جامع شهرسازی) برای نخستین بار در کشور در شهرداری اهواز از سال 90 اجرا شد گفت: این سیستم پس از استفاده از تجربیات سایر کلانشهرها، صرف وقت و هزینه بسیار و تلاش مجموعه شهرداری اهواز به یکی از زیرساخت های اساسی در استان و اهواز تبدیل شده که قرار است با ایجاد تفاهمی با دولت در اهواز به عنوان اولین شهر در ایران به صورت پایلوت، مورد استفاده 28 ارگان شهری و استانی قرار گیرد.

شهردار اهواز در ادامه، مبارزه با تخلفات را از دو طریق اقدامات سلبی و ایجابی میسر دانست و اذعان کرد: در زمینه اقدامات ایجابی، اصلاح ساختارها و نهادینه کردن نرم افزارها و پرهیز از کار دستی، امکان تخلفات به میزان چشمگیری کاهش می یابد که در این زمینه در حال کار هستیم.

وی افزود: به همت کارشناسان و مدیران شهرداری اهواز در یک سال اخیر موفق شدیم         نرم افزارهای مالی جزیره ای مناطق را به هم متصل کنیم. این گام مهمی در راستای سالم سازی و اصلاح ساختارها در سیستم شهرداری است. به عنوان مثال دیگر هیچ چکی در شهرداری نگهداری نمی شود. چک ها در فرآیندی قانونی پس از اخذ از ارباب رجوع به امور مالی مرکز و سپس به بانک انتقال داده می شود تا زمان سررسید آن فرا برسد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در کنار اقدامات ایجابی ناچار به کارهای سلبی و برخورد با متخلفین نیز هستیم.

کتانباف در خصوص معضل تصرفات غیرقانونی اراضی اظهار کرد: طبق قوانین متعدد کشور از جمله قانون ماده 13 زمین شهری و تبصره 2 ماده 148 قانون ثبت دولت مکلف به جلوگیری از تصرفات و ساخت و ساز  غیرمجاز در همه زمین ها است.

وی افزود: شهرداری می تواند به حوزه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز ورود کند، اما چون ضابط قضایی نیست صرفا با اجراییات خود در این زمینه دخالت کند که متاسفانه در اغلب موارد به تنش و خشونت منجر می شود.

شهردار اهواز به معاونین خود دستور داد: پاسخ گویی به نهادهای نظارتی باید در اولویت کاری مسئولین شهرداری باشد. زیرا دستگاههای نظارتی همواره در جهت تقویت سلامت سیستم گام بر می دارند. لازم است نظرات و پیشنهادات سازمان بازرسی حتما در دستور کار اجرا قرار گیرد تا خدشه ای بر سلامت سیستم وارد نشود.

وی از تلاش همه ارگان ها، مردم ولایت مدار استان خوزستان، ستاد اربعین شهرداری اهواز و زحمات استاندار خوزستان در جهت پذیرایی و آماده سازی مسیر اربعین حسینی برای زائرین اباعبداله تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار