کد خبر: ۲۹۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۰۷ آبان ۱۳۹۷
عاشورا یا اربعین تجلیگاه حب به اهل بیت (ع) در میان نحله های مختلف اسلامی و شیعیان جهان مناسبت ترین برای نامگذاری یوم (هفته) الحب الاخوان یا مودت دو ملت ایران و عراق است.
آراس،  محمدرضا چمن نژادیان فعال و تحلیلگر امور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نوشت: حال که عاشورا و اربعین میعادگاه  عملی و تاریخی ایرانیان و عراقی ها و بلکه کل جهان اسلام و تشیع شده است. 

لازم است برای تعمیق و توسعه ی منافع و امنیت ملی دو ملت چاره اندیشی اساسی فرهنگی، اجتماعی و بین المللی برای وحدت و رفع کدورتهای قومی، تاریخی و مذهبی گردد.

زیرا پس از اتفاقات تفرقه افکنانه ی خشن مذهبی، قومی و برادر کشی های سالهای اخیر در سرزمینهای اسلامی  است. که امنیت حاکم بر مملکت ایران اسلامی همراه با نقش سازنده و مساعدتهای دلاورانه ی ایرانیان در دفع شر، خشونت و ویرانگری در سراسر بلاد اسلامی به ویژه در کشور همسایه، دوست و برادرمان عراق رشک و کینه های دیرینه دشمنان دو ملت را بشدت برانگیخته است و بدخواهان تاریخی این دو ملت بزرگ باتمدن و تعیین کننده در معادلات منطقه ای، بین المللی و اسلامی بیکار ننشسته و نمی نشینند.

آنان با هر بهانه ای  فعالیتهای سخت و نرم خود را برای جدایی و پراکندگی در سطوح حاکمیتی و اجتماعی با توسل و دامن زدن  به موهومات فرهنگی و قومی آغاز نموده و علناً از هیچ کوششی برای بر هم زدن محبت ،مودت و وحدت دو ملت دریغ نمی ورزند. 

درضمن باید اذعان واعتراف نمود. که نامیمون ترین حربه ی آنان دامن زدن به نقاط ضعف با حساسیتهای قومی، مذهبی و تاریک اندیشی های اخلاقی و تاریخی ناشی از عوام زدگی و کج اندیشی ها نهادینه شده فی مابین توده های جوامع ایرانی و عراقی با سردمداری وابستگان و افراطیون در طول تاریخ و حاکمیت ناسیونالیسم رژیم بعثی بوده و می باشد.

بنابراین با وجود این همه اشتراکات مذهبی، قومی و تاریخی به ویژه منافع فردی، اجتماعی و ملی نباید نگرش های منفی در بین توده های مخلص ملی و مذهبی خصوصاً سران خدوم و عقلای دو ملت نفوذ نماید.

 فراتر و نزدیک ترین فراز تاریخی دو ملت که از همه ی شاخص ها تعیین کننده تر برای عبرت، مودت و مراودات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی می باشد.
 
کتاب قطور خشونت آور هشت سال جنگ ویرانگر است که رژیم های مرتجع و بیگانگان با ندانم کاری هایی برای بخت شوم دو ملت نوشته بودند، و متاسفانه اجرایی شد و هشت سال طلایی فرصت، برای تامین حداکثری منافع مادی و معنوی دو ملت را با هیزم آوری خبیثانه بدخواهان سوخت و  به آتش کشانده شد. 

حال با این تفاسیر تمامی رجال، علمای اثربخش (شیعه، سنی و ملی) عوامل فرآیندی و حاکمیتی برای وفاق و وحدت دو ملت بر اساس ضرورت شرعی، ملی  و تاریخی مکلفند.

 نقاط ضعف بسیار اندک و ناچیز اما برخوردار از قدرت انفجاری وحشتناک با موج انفجار مصیبت بار بالا را در اسرع وقت شناسایی و با اعلان گرانیگاهی بنام روز مودت یا یوم(هفته) الحب الاخوان ایرانی و عراقی محو گردانند و از آنجایی که امروزه عاشورا و اربعین در سطح ملی ،منطقه ای و بین المللی اوج و شکوه وحدت، اجماع ملی و مذهبی مسلمانان خاص محبان اهل بیت ع در  ایران و عراق معرفی شده است.پیشنهاد می شود  همچون روز قدس و هفته ی وحدت با تمسک به اهل بیت (ع) که مورد احترام  همه ی فرق اسلامی می باشند.

 یکی از این ایام را مشترکاً در ایران و عراق برای هوشیاری و نماد عشق، محبت و وحدت دو ملت با شکوه ملی تحت عنوان" یوم (هفته) الحب الاخوان "در ایران و عراق نام گذاری و مراسم با شکوه برگزار نماییم. 

استقرار آسایش، رفاه و انسان دوستی در سراسر جهان و در میان کلیه ی ملتها و مسلمین را در پرتو آگاهی، وحدت و تلاش عقلانی می باشد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار