کد خبر: ۲۹۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷
رستم صالحی:
جای تعجب ندارد اگر با هر بارش باران شاهد روانه شدن سیل مطالبی پیرامون وضعیت آب گرفتگی در شهر باشیم چرا که معضلی است بسیار آزاردهنده که هر شهروندی را با دشواری روبرو می سازد و لذت لحظات بارش رحمت الهی را در این ایام خشکسالی از بین می برد.
آراس، اما اشکال کار کجاست؟ چرا آب های باران که در ردیف آبهای سطحی محسوب میگردند تا روزها پس از بارندگی در سطح شهر مانده و شهر را به مرداب تبدیل میکنند؟

کدام دستگاه اجرایی متولی دفع این آبهاست؟

شهرداری بر طبق قوانین و حوزه وظایف تعریف شده خود به عنوان متولی این موضوع معرفی گردیده است!

سالیان گذشته فرصتی بود تا مسوولین این نهاد چاره ای اندیشه کنند اما از آنجا که دیواری کوتاه تر و فرسوده تر از شبکه فاضلاب شهری یافت نکردند، آب های سطحی را به امان خدا رها و به سمت منهول ها روانه ساختند.

اما داستان چیز دیگری شد. "لطف مکرر تبدیل شد به حق مسلم  و عجیب تر آنکه برخی افراد فرصت طلب که به دنبال اهداف قومگرایی و ایجاد تفرقه در بین مردم شریف و ولایتمدار خوزستان به ویژه اهواز هستند علیرغم شفاف سازی وظایف دستگاه های اجرایی در مقوله دفع آب های سطحی، ضمن توهین مستقیم به شعور شهروندان فهیم و تمسخر اهالی رسانه، اقدام به انتشار مطالبی کاملا بی پایه و اساس با محتوایی بسیار ضعیف و تیترهایی به مراتب ضعیف تر می نمایند.

وادی انتقاد از عملکرد دستگاه های اجرایی می بایست از روی علم و آگاهی و تحقیق در حوزه وظایف آنها صورت پذیرد نه از روی اهداف منفعت طلبانه متاسفانه افرادی که نام خود را اهل رسانه گذاشته اما بویی از توانمندی و علم اصحاب محترم رسانه ما نبرده اند این روزها مبادرت به برهم زدن آرامش جامعه می کنند.

خوشبختانه اصحاب هوشمند و آگاه رسانه اهوازی، افراد یادشده را در لیست سیاه قرار داده و فریب بنگاه شایعات و تشویش هایشان را نمی خورند.

شرح حالی درخورتر از " نرود میخ آهنین در سنگ" برای ایشان پیدا نمی شود چرا که تا زمانیکه پای منفعت و باج خواهی ها در میان باشد رغبتی نیز برای فهمیدن وجود نخواهد نداشت.

در پایان، دوستانی که میخواهند خود را به اجبار به عنوان منتقدین دستگاه های اجرایی در گروه های خبری معرفی نمایند لازم است ابتدا سطح آگاهی خود را از قوانین و حوزه وظایف تعریف شده ادارات و سازمان ها ارتقا بخشند.

رستم صالحی
فعال اجتماعی

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار