کد خبر: ۲۹۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۰۱ آبان ۱۳۹۷
دیروز سه وزیر پیشنهادی اقتصاد، کار و راه، به طور جداگانه به بیان رئوس برنامه‌ها و رویکرد‌های خود پرداختند.
به گزارش آراس، دیروز با حضور در کمیسیون‌های اقتصادی، بودجه و فرهنگی مجلس، به ارائه رئوس برنامه‌های خود پرداخت. به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، فرهاد دژپسند، در کمیسیون فرهنگی مجلس، ضمن تاکید بر لزوم تعامل با مجلس، برنامه‌های خود را در دو سطح و مرحله ارائه کرد. دژپسند گفت: برنامه‌های ارائه شده در دو سطح کلی و تفصیلی و دو مرحله با دو بازه زمانی جداگانه هرکدام به مدت یک سال و نیم، با محوریت مرحله اول «عبور از بحران» و مرحله دوم «ثبات اقتصادی» تدوین شده است. دژپسند در جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، بر هدایت جریان نقدینگی به سمت بخش‌های تولیدی به عنوان یکی از برنامه‌های پیشنهادی خود تاکید کرد. وزیر پیشنهادی اقتصاد با حضور در کمیسیون برنامه و بودجه، ضمن ارائه عناوین برنامه‌های خود در حوزه مرتبط با این کمیسیون، مهم‌ترین برنامه اش در شرایط کنونی را، عبور از تلاطم و ایجاد ثبات اقتصادی اعلام کرد. وی با اشاره به سه دهه سوابق اجرایی خود در سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: تاکنون متولی تخصیص منابع بودم و امروز قرار است در صورت کسب رای اعتماد از مجلس، متولی تامین منابع باشم.

شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

محمد شریعتمداری دیگر نامزد تیم اقتصادی دولت که روحانی وی را برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد داده است نیز دیروز به تشریح برخی از رویکرد‌ها و برنامه‌های خود پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی با اشاره به این که در فضای امروز کشور باید بیش از هر زمان دیگر حمایت اجتماعی از مردم و ارتقای تاب آوری آن‌ها مقابل سختی‌های اقتصادی در دستور کار باشد گفت: در صورت کسب رای اعتماد مجلس، همراه و همدل اقشار آسیب پذیر و فقرا خواهم بود و با گفت: وگو و شنود با این عزیزان مسائل و مشکلات آن‌ها را احصا و پیگیری خواهم کرد. همچنین صدای بلند و رسای مطالبات و مدافع حقوق آن‌ها در دولت و نظام خواهم بود. اظهارات شریعتمداری در تشریح رویکردها، در شرایطی است که وی چند روز قبل با انتقاد از شرایط محتاطانه‌ای که در سیستم مدیریتی و بازرگانی کشور ایجاد شده است، تصریح کرده بود: هیچ جای دیگر من را به کار نگیرید، زیرا اگر شرایط مهیّا نباشد نمی‌توان کار کرد.

برنامه وزیر راه برای افزایش توان خرید مسکن و توسعه ۱۰ راهگذر حمل و نقلی

دیروز همچنین فارس، متن کامل برنامه‌های «محمد اسلامی» وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی را منتشر کرد. بر این اساس، مهم‌ترین برنامه‌های اسلامی در حمل و نقل، حرکت از حمل و نقل شهرسازی خودرومحور به سمت ریل‌پایه و مبتنی بر حمل و نقل عمومی، توسعه یکپارچه شبکه حمل و نقل ایران در قالب ۱۰ راهگذرتوسعه، اجرای قانون تشکیل صندوق حمل و نقل برای تأمین منابع مالی پایدار، ارتقای مدیریت کریدور‌های عبوری از ایران، توسعه زیرساخت‌های برون‌شهری و درون‌شهری به صورت هم‌افزا ذکر شده است. وی همچنین رویکرد‌ها و راهبرد‌های خود در حوزه مسکن و شهرسازی را مواردی از قبیل: تقویت الزامات اجرای مقررات ملی ساختمان، رفع موارد تعارض منافع در میان عناصر فعال بازار فعالیت‌های مهندسی ساختمان، کاربردی کردن رویکرد اجتماعی و مبتنی بر مشارکت مردم در بازآفرینی محلات فرسوده شهری، افزایش کیفیت مسکن در حاشیه شهرها، افزایش توان خرید، به سازی و ارتقای مسکن متقاضیان به همراه ایجاد ساز و کار تأمین مالی سازندگان از طریق بانک مسکن و بهبود فناوری مهندسی ساختمان به منظور ارتقای کیفیت و پایین آوردن قیمت تمام‌شده بیان کرده است.

برنامه‌های ویژه ضد تحریم رحمانی

رضا رحمانی وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارت پر مسئله صنعت، معدن و تجارت مشروح برنامه‌های خود را در دو بخش کلی برنامه‌های معمول و ویژه ارائه کرد. بر این اساس، بخشی از برنامه‌های ویژه رحمانی به شرح زیر است:تشکیل تیم ویژه با اختیارات لازم در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه، شناسایی و تدوین جدول کالا‌های اساسی، ضروری و هدف خانوار با توجه به شاخص الگوی مصرف عمومی، سیاست‌گذاری و مدیریت بازار از طریق تأمین به هنگام کالا‌های هدف برای اقشار هدف از قبیل: کارگران، کارمندان و...، سامان دهی فوری سازوکار عرضه اقلام پایه بورسی در بورس کالا، تدوین برنامه‌های لازم برای جلوگیری از بروز بحران کالایی در مواقع پرمصرف، راهبری و پایش سامانه‌های مرتبط با زنجیره تأمین و توزیع کالا (انبارها، ثبت سفارش، سامانه حمل و نقل و...) به منظور اجرای کامل شناسه رهگیری، پرهیز از اعمال سیاست‌های مخل جریان تأمین کالا و ...

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار