کد خبر: ۲۹۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۲۸ مهر ۱۳۹۷
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی چهل سال است که تاوان استقلال‌طلبی خود را می‌دهد، گفت: باید با برنامه‌ریزی و ایجاد امید بین مردم کاری کنیم پشتیبانی مردم از انقلاب بیشتر حفظ شود.
به گزارش آراس، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای اداری خوزستان که امروز شنبه (28 مهرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید متفاوت‌تر از گذشته برگزار شود. باید تلاش کنیم در این زمینه آنچه که بودیم و آنچه که به آن رسیده‌ایم را نشان دهیم.

وی افزود: همه ما باید در جهت خدمت به خلق خدا، مردم کشور و استان، هر تلاش و همتی را انجام دهیم. در عین حال باید در مسیری که خدا با ما عهد کرده است، گام برداریم. باید نشان دهیم که در مقاطع مختلف و در بخش‌های مختلف در گذشته در چه سطحی بودیم و حالا به چه سطحی رسیده‌ایم. باید روشن کنیم که چه چیزهایی را به دست آورده‌ایم تا با این کار، مردم آگاه شوند.

استاندار خوزستان ادامه داد: البته این کار به منزله این نیست که هیچ خطا و اشتباهی وجود ندارد، باید کاملا صادقانه به این خطاها اعتراف کرده و در جهت اصلاح آنها گام برداریم.

شریعتی گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مصادف با پختگی و رسالت آن است. دشمنان ما سرمایه‌گذاری‌ها و تبلیغ‌هایی کرده‌اند تا نشان دهند که چهل سالگی انقلاب را نخواهیم دید. این کارها را با تحلیل‌های غلط و جعلی انجام داده‌اند. ما باید سعی کنیم مردم را با امید و تلاش در جهت وحدت و انسجام و پرهیز از هر گونه کدورت و صحبت‌هایی که موجب واگرایی و جدا شدن اقوام مختلف کشور می شود، حرکت دهیم.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم در جهت همگرایی، وحدت و امیدوار کردن مردم گام برداریم. درست نیست که گاهی صحبت‌ها یا کلام مسئولان حتی اگر با نیت درست باشد، نتیجه‌ای داشته باشد که موجب واگرایی شود. این مسأله پسندیده نیست و موجب آسیب زدن به انقلاب است.

وی گفت: کارنامه جمهوری اسلامی در طول چهل سال روشن و مشخص است. شاخص‌ها و دیتاها همه موجود هستند و همه و همه گویا هستند. همه این دستاوردها در شرایطی بوده است که شرایط عادی نبوده است. چهل سال است که این انقلاب تاوان استقلال‌طلبی خود را می‌دهد.

استاندار خوزستان ادامه داد: پیش از انقلاب این همه مشکلات وجود نداشت؛ چرا که در کشور وابستگی وجود داشت. در این چهل سال هیچ کس نمی‌تواند این مسأله را انکار کند که استقلال کشور به معنی واقعی به دست آمده و این استقلال تاوان دارد. این جنگ، حیله‌ها و ... همه برای آسیب زدن به انقلاب بوده است که همه آن‌ها نقش بر آب شدند.

شریعتی با اشاره به زیر پا گذاشتن برجام توسط رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا گفت: در مسأله خبرنگار منتقد سعودی و جنجال‌های ناشی از آن، خداوند همه این مسائل را به آن‌ها برگردانده است. اگر ما در مسیر خدا باشیم، خدا نیز نسبت به آنچه وعده داده، مقید است. اینها را بارها دیده‌ایم.

وی افزود: امیدواریم با انجام برنامه‌ریزی مناسب، جشن چهل سالگی انقلاب باشکوه باشد و ما باید با تبیین گذشته و ایجاد امیدواری نسبت به آینده‌ای که با گذشته ما قابل مقایسه نیست، مردم را امیدوار کنیم تا بیش از پیش به این نقش مردمی نظام توجه شود و پشتیبانی مردم از انقلاب بیشتر احساس شود.

استاندار خوزستان گفت: فرمانداران موظف‌اند در همین ماه، جلسات لازم را برای هماهنگی‌های اربعین برگزار کنند و گزارش کار خود را به دفتر معاونت سیاسی و برنامه‌ریزی ارائه دهند. اربعین اجتماع عظیم وحدت آفرین اسلامی است.

شریعتی ادامه داد: خوزستان این افتخار را دارد که در دو مرز چذابه و شلمچه به زائران اربعین خدمت‌رسانی کند. به مسئولان نیز توصیه می‌کنم که به مواکب‌داران سر بزنند و به آن‌ها دلگرمی دهند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار