کد خبر: ۲۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷
آیت الله موسوی جزایری و مدیر کل ارشاد خوزستان در بین استان‌ های کشور از سوی ستاد عالی کانون های مساجد کشور در زمینه حمایت و پشتیبانی از برنامه‌ های اوقات فراغت کانون ‌های مساجد رتبه برتر را کسب کردند.
«حسن یوسفی»،به برگزیده شدن خوزستان در طرح اوقات فراغت کانون های مساجد اشاره کرد و گفت: استان خوزستان دارای یک هزار و 70 کانون فرهنگی هنری مساجد است که بالغ بر یک هزار کانون در طرح اوقات فراغت تحت عنوان «آسمانی ها» شرکت کردند.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد خوزستان، افزود: همه ساله جلسات متعددی در خصوص اوقات فراغت تشکیل می شود که امسال هم این جلسات در استان با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناسان شهرستانی و استانداری تشکیل و ستادهای ویژه ای هم در حوزه اوقات فراغت در شهرستان ها با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناس و چند مدیر کانون مساجد برگزار شد.

 

وی مجریان طرح «آسمانی ها» را کانون های معین هر شهرستان دانست که در دو بخش خواهران و برادران فعالیت های اوقات فراغت را انجام دادند و اضافه کرد: برنامه های متعددی در حوزه آموزشی، ورزشی، فرهنگی، هنری و مسابقات مختلف، طرح ویژه اعزام مبلغین به کانون های روستایی و عشایر و ... برگزار شد.

 

یوسفی، با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این برنامه ها و طرح ها صورت گرفت، تصریح کرد: امسال آغاز برنامه های اوقات فراغت با ماه مبارک رمضان همراه بود که در این راستا طرح ویژه تفسیر قرآن کریم را در بیش از 200 کانون فرهنگی هنری محوری در سطح استان برگزار کردیم.

 

وی با بیان اینکه بیش از 40 هزار نفر از اعضای کانون های مساجد در استان از طرح اوقات فراغت بهره مند شدند، اظهار کرد: طبق نظام‌ نامه جامع اوقات فراغت طرح آسمانی ها که همه ساله جهت انسجام بخشی به فعالیت‌ ها و برنامه‌ ها در فصل تابستان برگزار می ‌شود، در ستاد عالی کانون‌ های مساجد کشور ستادی جهت ارزیابی فعالیت‌ کانون ‌های مساجد در سطح کشور تشکیل شد.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد خوزستان، توضیح داد: در این راستا بعد از پایان طرح اوقات فراغت، ستاد عالی کانون های مساجد جهت بررسی فعالیت های این بخش و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیرخانه های کانون های مساجد، مکاتبه ای با استان ها داشتند تا بتوانند از طریق آن استان های برتر را شناسایی و معرفی کنند.

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار