کد خبر: ۲۸۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۱۷ مهر ۱۳۹۷
یک مقام مسوول خبر داد؛
مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی شرکت توانیر گفت: دستورالعمل آئین نامه هزینه آب، برق و گاز مدارس تهیه شده است اما اجرای آن در انتظار ارائه لیست مدارس از سوی آموزش و پرورش است.
به گزارش آراس، فرید فیاض‌منش، در این باره گفت: این دستورالعمل با برگزاری جلسات مشترکی میان مسئولان مرتبط وزارتخانه‌های نیرو، نفت، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه تهیه و توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است. براساس این دستورالعمل، وزارت آموزش و پرورش باید لیست مدارس دولتی مشمول معافیت پرداخت هزینه های مصارف برق، گاز طبیعی و آب را به همراه شماره شناسایی / اشتراک قبوض مصرف برق، آب و گاز و میزان مساحت ساختمان مدارس به تفکیک انواع مدارس موضوع این آیین نامه به وزارتخانه های نیرو و نفت اعلام نماید.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی شرکت توانیر با بیان این که این آیین نامه در ۹ ماده، نحوه محاسبه هزینه های آب، برق و گاز را مشخص کرده است، تاکید کرد: برای هر کدام از بخش های آب، برق و گاز به طور جداگانه الگوی های مصرف تعیین شده است که در صورت رعایت الگوی مصرف، هزینه مصارف مذکور رایگان خواهد شد.

فیاض منش با اشاره به این که،  به صورت خاص در زمینه برق، الگوی مصرف ۹۰ درصد متوسط مصرف برق مدارس در دوره های مشابه طی سال گذشته (۹۶)  خواهد بود یاداور شد: تعیین الگو به منظور تشویق مدارس به رعایت مصرف و اجرای راهکارهایی جهت کاهش مصرف  است  و در حقیقت رعایت الگوی مصرف، شرط رایگان شدن هزینه های برق، گاز و آب است.برای اجرای این قانون در حال حاضردر انتظار ارائه لیست مدارس از سوی آموزش و پروش  هستیم و بلافاصله پس از ارسال لیست و اطلاعات ذکر شده در آیین نامه توسط آموزش و پرورش، می توان این قانون را اجرایی کرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار