کد خبر: ۲۸۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - ۱۶ مهر ۱۳۹۷
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان عنوان کرد:
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: کنترل و تنظیم بازار با نظارت و بازرسی های غیر کارشناسانه اثر معکوس خواهد داشت و جو روانی بازار را ملتهب تر خواهد کرد
به گزارش آراس، امیر حسین نظری با بیان این مطلب افزود: تشکیل کمیته تنظیم بازار می تواند گره گشای مسائل و مشکلات تنظیم بازار استان باشد اما باید به این نکته اشاره نمود که کنترل بازار با بگیر و ببند های کنترل نشده حل نخواهد شد اما رها کردن نظارت نیز آسیب جدی به بازار وارد می کند.
 
دکتر امیر حسین نظری بیان کرد: ما اتحادیه ها و اتاق اصناف قوی در استان داریم که نسبت به سایر استانها هم از نظر نیروی انسانی و هم هیئت مدیره، قوی و کارآمد است. 

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی که بخشی از آن ناشی از عوامل خارجی و بخشی مربوط به عوامل داخلی است اگر در زمان مناسب ورود پیدا نکنیم و مدیریت درستی نداشته باشیم کنترل مجدد آن بسیار سخت تر و جنبه روانی آن تاثیرات منفی خود را روی بازار خواهد گذاشت. 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان ضمن مهم خواندن نقش اتاق اصناف در کنترل و تنظیم بازار تصریح کرد: باید در شرایط کنونی به گونه ایی عمل شود که از هر گونه افراط و تفریط به منظور بازرسی و نظارت جلوگیری شود و بازرسی ها کارشناسانه باشد. 

دکتر نظری بر ایجاد و ترویج فرهنگ به منظور استفاده از کالاهای تولید استان تاکید نمود و گفت: متولیان مربوطه، بنکداران و اتحادیه ها می بایست نسبت به تولیدات داخل استان توجه ویژه داشته باشند و در شرایط بحرانی از تولیدات واحدهای تولیدی درون استانی نیاز استان تامین شود که در این خصوص می بایست پیشتر از این تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه تنش در بازار اتخاذ می شد. 

وی به نقش تاثیر گذار صدا و سیما بر فرهنگ سازی و جلوگیری از ایجاد جو روانی در بازار اشاره نمود و افزود: صدا و سیما با فرهنگسازی و نقش پررنگ خود به منظور ساخت برنامه های تاثیر گذار، نقش اساسی را در کنترل بازار ایفا می کند.

دکتر امیر حسین نظری در ادامه خواستار افزایش میزان سهمیه کالاهای اساسی تنظیم بازار استان شد و ورود کالاهای اساسی را به استان یکی از راهکارهای برون رفت از التهابات بازار عنوان کرد و گفت : در این خصوص می بایست به هر طریق ممکن کالاهای اساسی وارد استان و از ایجاد التهابات کاذب و بازرسی های عیر متعارف جلو گیری شود، ولی بازرسی و نظارت کارشناسانه برای کنترل بازار ضروری است.

وی در پایان پایش و بررسی موجودی کالاها را از جمله اولویت های مورد نیاز خواند و همچنین بر فرهنگ سازی و استفاده از حمل و نقل ریلی به منظور ورود کالا به استان به منظور کاهش هزینه های تمام شده تاکید نمود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار