کد خبر: ۲۸۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۱۵ مهر ۱۳۹۷
مدیر بهبود محیط کسب‌وکار و توسعه رقابت سازمان منطقه آزاد اروند گفت: یکی از اساسی‌ترین چالش‌های چشم‌انداز اقتصادی منطقه آزاد اروند رفع موانع کسب‌وکار و ایجاد اشتغال است که می‌توان این چالش را با فزایش مشارکت‌های مردمی و بهبود فضای کسب‌وکار به نتایج مثبتی رساند.
به گزارش آراس، جبار عبود زاده ایجاد فضای مساعد کارآفرینی و رفع موانع کسب‌وکار در منطقه آزاد اروند با بهره‌گیری از مزایای قانونی که برای این منطقه وجود دارد را فرصتی مناسب دانست و گفت: یکی از اساسی‌ترین چالش‌های چشم‌انداز اقتصاد منطقه آزاد اروند رفع موانع کسب‌وکار و ایجاد اشتغال است.

وی افزود : اتاق‌های بازرگانی و اصناف منطقه آزاد اروند با اجرای قانون حذف روادید و تحقق این مهم در چندماهه اخیر در آستانه تغییرات اساسی قرار گرفتند. که می‌توان از آن به‌عنوان مهم‌ترین چالش پیش رو برای  معاونت سرمایه‌گذاری و مدیریت بهبود محیط کسب‌وکار و توسعه رقابت سازمان منطقه آزاد اروند نام برد.

عبودزاده ادامه داد: با این اقدام از طرفی می‌توان به اهداف سند چشم‌انداز، بهبود فضای کسب‌وکار  و رقابتی نمودن آن در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر امیدوار بود و از طرف دیگر نیاز به نظارت و کنترل دوچندان احساس می‌شود.

مدیر بهبود محیط کسب‌وکار و توسعه رقابت سازمان منطقه آزاد اروند بابیان اینکه ورود اتباع خارجه با نظارت و کنترل خللی بر بازار ندارد، گفت: بازرسی بازارها همیشه وجود داشته است و بر اساس اقدامات و تمهیدات انجام‌شده  مشکل خاصی درزمینهٔ تأمین ارزاق عمومی مردم و مسافران وجود ندارد.

وی اظهار کرد: طی جلسات مکرری  که  معاونت سرمایه‌گذاری و رونق کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند با ادارات صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق‌های اصناف ، بازرگانی ، تعزیرات و سایر ارگان‌های وابسته‌ی  دو شهرستان آبادان و خرمشهر به عمل‌آورده است  ؛ نظارت‌ها بیشتر شده و کنترل بر اقلام پرمصرف ازجمله مواد خوراکی، پروتئینی و پوشاک انجام خواهد شد.

جبار عبودزاده  در ادامه به بهبود محیط کسب‌وکار حاکم بر منطقه از طریق ارتقای شفافیت، پیشگیری و مقابله  با خاطیان اشاره کرد و افزود: برخورد جدی با متخلفین واحدهای صنفی انجام می‌شود و مردم منطقه می‌توانند با شماره ۱۲۴ تماس گرفته و موارد تخلف را گزارش دهند و اطمینان داشته باشند در اسرع وقت بررسی این موارد توسط اکیپ‌های نظارتی صورت خواهد گرفت .

وی ضمن بیان این موضوع که ما از اشتغال نیروهای بومی حمایت می‌کنیم بیان کرد: عملاً دنبال اشتغال‌زایی برای افراد بومی منطقه هستیم که در فاز اول روی آن تأکید می‌کنیم و معتقدیم رهایی از بیکاری در منطقه  مستلزم تسهیل قوانین و مقررات دست‌وپا گیر و ایجاد کسب‌وکار است و با توجه به افزایش رشد اشتغال اخیر نشان می‌دهد که خوشبختانه  در این مسیر گام برداشتیم.

مدیر بهبود محیط کسب‌وکار و توسعه رقابت سازمان منطقه آزاد اروند در پایان گفت: برای کار کردن و مؤثر بودن آمده‌ایم و به دنبال خروجی قابل‌لمس برای مردم عزیزآبادان و خرمشهر هستیم چراکه شعار به‌تنهایی سودی ندارد. امیدوارم با مشارکت مردمی به مهم‌ترین هدف خود که بهبود فضای کسب‌وکار است نزدیک شویم.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار