کد خبر: ۲۸۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - ۰۵ مهر ۱۳۹۷
ورناصری كه پیش از آن تجربه مدیرتی خاصی نیز در كارنامه نداشت یك شبه راه صدساله را طی كرد و چندی بعد از كارمند به هیئت علمی تغییر رسته داد تا پازل مدیریت معكوس ایشان تكمیل شود.
قریب به 5سال از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت می گذرد.اجرای این طرح به رغم داشتن دستاورد های چشمگیر منتقدان سرسختی نیز دارد.

باری پس اجرای این طرح بخش زیادی از اختیارات آن به معاونت درمان دانشگاه ها تنفیذ شد.

ساختار عریض و طویل درمانی كه چتر گسترده ای از مجموعه ها را زیر خود قرار داده و به عنوان خط اول ارتباط مردم با نظام سلامت مطرح می باشد.اما طرح تحول در خوزستان مسیر پر فراز و نشیبی را طی كرده است.

عقب افتادگی چند ده ساله خوزستان ، زیرساخت ناكارآمد و فرسوده نظام سلامت در استان نیاز به تحولی اساسی در حوزه درمان داشت كه اجرای طرح تحول بارقه های امید را شعله ور كرد. 

منابع مالی طرح تحول می توانست فاصله استان از استاندارد ها كشوری و همچنین كیفیت ارائه خدمات به مردم خوزستان را به شكل چشمگیری ارتقاع دهد كه شاید مهم ترین دستاورد این خدمت افزایش ثبات و رضایت عمومی در استان پرچالش خوزستان بود.

در ابتدا مسئولیت معاونت مهم و استراتژیک درمان به دكتر ایرج نظری فوق تخصص جراحی عروق سپرده شد.نظری قریب 3سال سكاندار معاونت درمان بود و در این مدت دستاوردهای چشمگیری نیز داشت كه به لطف  عملكرد درخشان در معاونت درمان یك سال بعد در سال 96 سكاندار دانشگاه علوم پزشكی اهواز شد.

اما نوار صعود با رفتن نظری قطع می شود و روزهای افول درمان شروع می شود. دكتر مهران ورناصری كه تنها چند ماه از اتمام تخصص خود می گذشت و درحالی كه باید اقدام به گذراندن طرح تخصص می كرد حتی بدون داشتن بورد تخصصی به اهواز فراخوانده شد و به سمت معاونت درمان گماشته شد.

ورناصری كه پیش از آن تجربه مدیرتی خاصی نیز در كارنامه نداشت یك شبه راه صدساله را طی كرد و چندی بعد  از كارمند به هیئت علمی تغییر رسته داد تا پازل مدیریت معكوس ایشان تكمیل شود.

اما همانطور كه ذكر شد این خود آغاز مشكلات دانشگاه بود.ماجرای پزشكان قلابی،فاجعه بیمارستان سینا،موضوع یكی از متخصصان پوست،مشكلات عدیده بیمارستان ها،سنگ اندازی های برای راه اندازی مراكز تخصصی خصوصی در استان توسط زیر مجموعه ایشان بخش كوچكی از مشكلات عدیده این معاونت در زمان ورناصریست.

حال در آستانه سفر وزیر محترم بهداشت به اهواز امیدواریم نسبت به اصلاح مشكلات درمانی و تغییر ضعیف ترین معاونت درمان دانشگاه طی یك دهه گذشته اقدامات عاجلی صورت پذیرد چرا كه آستانه تحمل مجموعه سلامت استان به عنوان متولی و همچنین مردم شریف خوزستان از عملكرد ضعیف ایشان به سر آمده است.
یاسین افرا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار