کد خبر: ۲۸۶۱۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۲ - ۰۲ مهر ۱۳۹۷
وداعی پر غرور
و حالا هر اهوازی و خوزستانی، یک نظامی است، یک سپاهی است، یک ارتشی است برای حفظ وجب به وجب خاک خوزستان، برای حفظ ناموس وطن
 ثریازندیار
وداع با شهدای حادثه تروریستی اهواز اگر چه تلخ بود و غم انگیز، جانکاه بود و دردآور، اگرچه دوم مهر اهواز، دریای اشک بود و سیاه پوش فرزندان غیورش، اما سروی ستبر بود از مردمان غم دیده اش  که زیر تابوت های شهدا استوار تر از قبل، متحد تر از همیشه و قوی تر از دشمنان سردمدار جهان بودند. 
دوم مهرماه؛ اهواز، عاشورای دیگری بود که هیچ جای ایران چنین ندیده بودم  و شاید دشمن، به اشتباه خود پی برد که بیشه شیران را هدف قرار داده بود... و حالا هر اهوازی و خوزستانی، یک نظامی است، یک سپاهی است، یک ارتشی است برای حفظ وجب به وجب خاک خوزستان، برای حفظ ناموس وطن... 
امروز دوم مهر وقتی سرلشکر حاج محسن رضایی گفت: «هیچ مادری را از فرزند و فرزندی را از مادر نمی‌شود گرفت و خوزستان، وفادارترین فرزند ایران اسلامی است که دین خود را به اسلام ادا کرده است»؛ در کسری از ثانیه به تمام رشادت های مردم خوزستان در دفاع از کیان سرزمین اندیشیدم و دیدم در تمام دوران، بلندبالاسرو ِ ایستاده ای بوده که هر روز مقاوم تر از قبل بر گُرده ی دشمنان پا می‌کوبد.
 امروز، دوم مهر وقتی حاج صادق آهنگران در نوحه ی غم انگیزش می خواند که: «در این استان صدای اتحاد است/ به هر کویَش نوای اتحاد است» نگاهی به جمعیت غمبار، سیاه پوش و عزادار انداختم اما غم درونم را برای لحظه ای به کناری نهادم و به داشتن مردم خوزستان بالیدم، همان قدر هم با حرف مجتبی محمدی همان سرباز قهرمان وطن خواه به خود بالیدم که در تفسیر روز حادثه در نجات آن بانوی مانتو قرمز که پایش تیر خورده بود و در محل حادثه جا مانده بود، گفت: «پشت سرش ایستادم گفتم اگر تیراندازی شود من تیر بخورم» و چه خوب که سردار کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح با انتشار آن عکس غرور آفرینِ ثبت شده از آن سرباز، در توییتر خود نوشت: «بدون سلاح، بدون پوشش حفاظتی به جای پناه گرفتن، ناموس وطنش را اسکان می دهد.»
 امروز دوم مهر، محمدطاها اقدامی کودک ۴ ساله بی گناه اهوازی، بدون بدرقه ی مادر جانبازش که در بیمارستان بستری بود، به خاک سپرده شد اما همه مادران اهوازی، مادر محمدطاها شدند و برای پرپر شدنش اشک ریختند.
« عزا عزاست امروز / روز عزاست امروز » این جمله ای بود که مردم در لحظه رسیدن پیکر شهید سردار سرتیپ پاسدار حاج حسین منجزی با تمام وجود، بر سر زنان با فریاد می خواندند.

 دوم مهر و وداع با ۲۵ شهید حادثه تروریستی، تلخ بود و تلخی اش قابل توصیف نیست اما صلابت بود، غرور بود، یکرنگی بود، قدرت عشق به وطن بود.
دوم مهر؛ خوزستان، تمام ایران بود، وطنی به وسعت دنیا بود. 
دوم مهر همه سیاه پوش بودند و هیچ رنگی معنا نداشت بلکه رنگ پرچم اتحاد بود که به اهتزاز در آمده بود. 
به کوری چشم دشمنان و تجزیه طلبانی که خبر ندارند اگر مردم این چنین غرور آفرین، یک به یک کنار هم بایستند، سروِ بلند قامتِ اتحادشان، کمر خم نمی کند بلکه این سرو، دیوار دفاع از وطن و ناموس می شود تا رو سیاهی دشمنان را به دنیا نشان دهد.

دوم مهر، خوزستانی ها ثابت کردند که اهواز، الاحواز نمی شود، خرمشهر، محمره ی صدام نمی شود، آبادان، عِبادان صدام نمی شود، شادگان، خفاجیه صدام نمی شود بلکه زیر چتر جمهوری اسلامی؛ اهواز، خرمشهر، آبادان، شادگان، هویزه و همه شهرهای پرافتخارش، غرور آفرین و پر افتخارتر از همیشه به نام خود خواهند ماند... و به گفته سرداران رشید و‌جان برکف سپاه، ارتش و نیروهای نظامی و امنیتی، پاسخ این درندگی دشمنان ایران و حادثه تروریستی اهواز، با قدرت و به بدترین شکل ممکن داده خواهد شد. 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سیدعابدین موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
0
0
بسیار زیبا پرشور و پرصلابت آفرین بر بانوی صاحب قلم خانم زندیار عزیز
سیدعابدین موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
0
0
بسیار زیبا پرشور و پرصلابت آفرین بر بانوی صاحب قلم خانم زندیار عزیز
حاجيپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
0
0
سلام
يادداشت بسيار تاثيرگزاري با قلمي روان
روايت عالي از يك روز ماندگار
حاجيپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
0
0
سلام
يادداشت بسيار تاثيرگزاري با قلمي روان
روايت عالي از يك روز ماندگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
0
0
چه پرصلابت نوشتید. احسنت
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار