کد خبر: ۲۸۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۷
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با اشاره به شاخص های اجتماعی و فرهنگی، خوزستان را استراتژیکی ترین استان کشور دانست و گفت: مدون ترین طرح های اجتماعی در خوزستان انجام شده است.
به گزارش آراس: محمد صادق کریمی کیا، در جلسه شورای اجتماعی کشور که امروز پنجشنبه (16 شهریور 1397) با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه در خوزستان شرایط خاصی حاکم است، افزود: در اواخر سال 95 با تلاش استاندار مسایل فرهنگی- اجتماعی استان در سطح ملی مطرح شدند و با تدوین برنامه ها و سیاست گزاری های صورت گرفته توانستیم در جلسه 88 ام شورای اجتماعی، کشور 12 مصوبه را تصویب کنیم.

وی به طرح های 24 گانه سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه گزارش مناسبی از عملکرد سال گذشته دستگاه های اجرایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در استان به وزارت کشور ارائه شد که توانستیم اعتبارات قابل قبولی برای سالجاری جذب کنیم.

مدیر کل امور اجتماعی توزیع ناعادلانه ثروت را دلیل شکاف طبقاتی در استان عنوان کرد و گفت: متاسفانه به رغم حضور صنایع بزرگ جمعیتی بالغ بر 850 هزار نفر در حاشیه های استان سکونت دارند. وی تصریح کرد: بورس تحصیلی برای دانش آموزان کم برخوردار نخبه و آموزش از راه دور برای دختران تارک از تحصیل که برای اولین بار در سطح کشور در خوزستان بصورت پایلوت انجام می شود، بمنظور بازتولید ثزوت و ایجاد فرصت تحصیلی مناسب با کمک دولت برای دانش آموزان بی بضاعت می باشد.

کریمی کیا پروژه شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل استان خوزستان را در سطح کشور بی نظیر دانست و افزود: سال گذشته با کمک دستگاه های اجرایی مربوطه و موسسات خیریه یکهزار و 131 نفر دانش آموز به چرخه تحصیل بازگشتند.

مدیرکل امور اجتماعی تاکید کرد: امسال این طرح برای دومین سال پیاپی باشدت بیشتری نیز دنبال خواهد شد و از همه ظرفیت های استان برای شناسایی و جذب بیشتر استفاده می کنیم.

کریمی کیا با اشاره به اینکه حاشیه نشینی مانع اصلی توسعه استان است،افزود: اگر مسایل حاشیه نشینی و تبعات اجتماعی و فرهنگی آن از قبیل اعتیاد، فقر، طلاق و ...  حل نشوند، در غیراین صورت توفیقی در مسائل اجتماعی نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: مقوله های اقتصادی و اجتماعی لازم و ملزوم یکدیگرند و موفقیت اجرایی طرح های اجتماعی نیازمند بسترسازی مناسب در حوزه اقتصادی است و نباید تنها به اجرای طرح های اجتماعی بسنده کرد. کریمی کیا با بیان اینکه نسخه ویژه ای برای توانمندسازی ساکنان مناطق حاشیه نشین در نظر گرفته شده است، گفت: خوزستان نیازمند توجه خاص با نسخه های بومی است و تمام طرح های اجتماعی تدوین شده در راستای کاهش حس تبعیض و توجه به شهروندان سکونتگاه های غیررسمی است.

مدیر کل امور اجتماعی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه مدون ترین طرح های اجتماعی در استان خوزستان صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم با اجرای پروژه های تدوین شده،شاخص های اجتماعی- فرهنگی و اقتصادی استان را به سطح مطلوبی در سطح کشور برسانیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار