کد خبر: ۲۸۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۵ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان در بازدید از تحریریه آراس:
دکتر مختاری به گسترش سیستم های جدید و نرم افزارهای نوین در کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه گسترش اپلیکیشن های موبایلی و خدمات الکترونیکی در سال های اخیر جهش فزاینده ای را در کشور شاهد هستیم.
اشتغال در  کسب وکارهای نوپا نظیر تولید اپلیکیشن های موبایلی در خوزستان جهش مناسبی پیدا کرده  است/  در حوزه هایی که مقررات دست و پا گیر دولتی وجود ندارد می توان به موفقیت هایی دست یافت

آراس_شکوفه پایدار:  دکتر بابک مختاری رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان به همراه محسن فرهادی مدیر روابط عمومی این پارک با حضور در دفتر تحریریه آراس ضمن تبریک روز خبرنگار از نزدیک با فعالیت های رسانه ای این مجموعه آشنا شد.

رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان با اشاره به کارکرد رسانه های کشور در جهت روشنگری و تنویر افکار عمومی اظهار کرد: رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی می توانند در راستای تقویت بنیان های نظام مردمسالاری نقش موثری بازی کنند. 

وی به فعالیت های گروه رسانه ای آراس در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مجموعه توانسته است به بلوغ و بالندگی خوبی در فضای رسانه ای استان دست یابد.

رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان در ادامه با اشاره به ضرورت انتقال اخبار و تحلیل های امیدوارانه به جامعه از سوی رسانه ها بیان داشت: باید در کنار انتشار معضلات و چالش ها و انعکاس اخبار منفی از استان به ارائه راهکار و پیشنهادات برای رفع آن معضل بپردازیم. انتشار مستمر و گسترده اخبار منفی در رسانه های استان موجب افسردگی و در نهایت ناامیدی در میان افراد جامعه می شود.

دکتر مختاری با بیان اینکه در عین حال باید به نکات مثبت جامعه نیز توجه کرد گفت: لزوم بهره مندی کشور و استان خوزستان از ظرفیت سرمایه های انسانی و اجتماعی خود از مسائلی است که در این سال ها مغفول مانده است. اگر بتوانیم به خوبی از ظرفیت ها ، توانمندی ها و پتانسیل های انسانی و سرمایه های اجتماعی خود استفاده کنیم، خواهید دید که بر مشکلات بسیاری فائق خواهیم آمد.

رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان  به گسترش سیستم های جدید و نرم افزارهای نوین در کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه گسترش اپلیکیشن های موبایلی و خدمات الکترونیکی در سال های اخیر جهش فزاینده ای را در کشور شاهد هستیم. خوشبختانه در این حوزه چندان دولت دخالت نکرده است و به مانند سایر حوزه های سخت افزاری نیاز به اخذ مجوز های متعدد و فرسایشی از دستگاه های دولتی ندارد. به راحتی می توان در شبکه های اجتماعی به این اپلیکیشن ها دسترسی پیدا کرد و مورد استفاده قرار داد.

وی افزود: استان خوزستان در حوزه فعالیت اپلیکیشن های موبایلی در رتبه چهارم کشور قرار دارد. این آمار از سوی اپلیکیشن کافه بازار به دست آمده است. خوزستان چه به لحاظ ابداع کنندگان و چه استفاده کنندگان از اپلیکیشن های موبایلی در جایگاه چهارم یا پنجم قرار دارد.

دکتر مختاری بیان داشت: این نشان می دهد در حوزه هایی که بروکراسی اداری و مقررات دست و پا گیر دولتی وجود ندارد می توان به موفقیت هایی دست یافت. فعالین این حوزه اکثرا زیر 30 سال سن دارند اما توانسته اند به یک درآمد پایدار و اشتغال مناسبی دست یابند. این مسئله بیانگیر این است که باید در حوزه اشتغال از وضع قوانین دست و پا گیر فرسایشی دوری کنیم. دولت باید در زمینه گسترش این فضا و ارتقا فضا کسب و کار اقدامات در خوری داشته باشد. 

رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان در ادامه سخنان خود به فراهم کردن فضایی برای فعالیت تعدادی از جوانان خلاق و جویای نام در حوزه در تولید اپلیکیشن های موبایلی و دیگر نرم افزارهای الکترونیکی در زیر زمین ساختمان اداری پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و گفت: جرقه این کار در سفری که به استانبول داشتم به ذهنم خطور کرد، در دانشگاه فنی استانبول فضای زیر زمین آن را کار مشترکی اختصاص داد، تنها امکاناتی که در آن دانشگاه برای متقاضیان فراهم بود داشتن اینترنت پرسرعت و دستگاه چایی ساز بود. این متد را زیر زمین ساختمان پارک علم و فناوری با حداقل هزینه و امکانات فراهم کردیم.

وی افزود: در بهمن ماه سال گذشته موفق شدیم زمینه فعالیت 67 تیم جوان و خلاق را برای ساخت اپلیکشن های موبایلی و خدمات الکترونیکی به مردم آماده کنیم.پارک تنها میز کار و اینترنت نسبتا پرسرعت در اختیار آن ها قرار داده است. این افراد در مدت زمان 6ماه خلاقیت ها و ابتکارات خود را به کار خواهند گرفت تا زمینه اشتغال را برای خود و دیگران فراهم کنند ، در این میان آموزش های لازم نیز از طریق اساتید فن داده می شود. اگر ایده ها و خلاقیت آن ها قابلیت ارائه محصول جدید و تجاری سازی را داشت پارک علم و فناوری استان تسهیلات ارزان قیمتی را به آن ها اختصاص خواهد داد.

مختاری گفت: خوشبختانه اخیرا معاون مدیریت برنامه ریزی کشور از این طرح بازدید و استقبال کرده است و قرار است برای توسعه این طرح حمایت لازم را انجام دهد. 

رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان با اظهار خوشحالی از تصویب طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در مناسب دولتی گفت: امیدوارم با تایید این طرح در شورای نگهبان و ابلاغ آن از طریق رییس مجلس به دولت شاهد اعتماد به جوانان ، سپردن مسئولیت های دولتی به آنان موجبات پویایی و تحرک و شادابی بیشتری در عرصه مدیریتی کشور باشیم. این مهم موجبات افزایش اعتماد عمومی ، گردش نخبگان و پوست اندازی در سیستم مدیریتی کشور خواهد شد.

اشتغال در  کسب وکارهای نوپا نظیر تولید اپلیکیشن های موبایلی در خوزستان جهش مناسبی پیدا کرده  است/  در حوزه هایی که مقررات دست و پا گیر دولتی وجود ندارد می توان به موفقیت هایی دست یافت

اشتغال در  کسب وکارهای نوپا نظیر تولید اپلیکیشن های موبایلی در خوزستان جهش مناسبی پیدا کرده  است/  در حوزه هایی که مقررات دست و پا گیر دولتی وجود ندارد می توان به موفقیت هایی دست یافت

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار