کد خبر: ۲۸۰۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۸ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
مسئله مهمی که این روزها باعث نگرانی اهل ورزش ایران و بخصوص استان خوزستان شده است،ممنوع شدن سرمایه گذاری وزارت نفت در ورزش از سوی زنگنه است.دستوری که باعث نابودی ورزش خوزستان خواهد شد.
محمدملازاده

 امروزه اکثر کشورهای توسعه یافته به نقش ورزش در اقتصاد پی بردند و یکی از برنامه ریزی های و درآمد زایی را بر پایه ورزش قرار دادند.جامعه ای که به ورزش اهمیت بدهد از انحرافات و آسیب های اجتماعی کمتری رنج می برد و دارای مردمانی شاد است.

کشوری که از جامعه ای سالم و شاد تشکیل شده باشد در تمامی ضمیه ها از جمله اقتصاد، دانش و .... در بالاترین سطر قرار می گیرد.در واقع تاثیر ورزش و تربیت بدنی به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید درغنای فرهنگی درهر جامعه حائز اهمیت است.

اما متاسفانه به  مسئله بسیار مهم ورزش در کشور ما توجه نمی شود و سیاستها با تغییرات وزیران و مدیران عوض می شوند.

مسئله مهمی که این روزها باعث نگرانی اهل ورزش ایران و بخصوص استان خوزستان شده است،ممنوع شدن سرمایه گذاری وزارت نفت در ورزش از سوی زنگنه است.دستوری که باعث نابودی ورزش خوزستان خواهد شد.

ورزش در استان خوزستان  که بیشترین ذخایر نفتی کشور را در خود جای داده است و نقش حیاتی در توسعه و رشد اقتصاد کشور دارد،تحت حمایت شدید وزارت نفت است.

مناطق نفتخیزجنوب،ملی حفاری اهواز،پالایش وپخش آبادان و پتروشیمی ها بزرگترین شرکت های تحت نظر وزارت نفت هستند که نقشی حیاتی در حرکت ورزش استان ایفاء می کنند و سرمایه گذاری نکردن هر یک از این شرکت ها در بخش ورزش باعث انحلال تیمهای ورزشی خوزستان خواهد شد.

وزنه برداری،تنیس،پینگ پنگ،گلف،بسکتبال و .... رشته های هستند که با حمایت و سرمایه گذاری شرکتهای نفتی کار خود را آغاز کردند و سالها با استفاده از استعداد و مهارت جوانان خوزستانی در عرصه های مختلف موفق به کسب افتخار شدند.

قهرمانانی همچون نواب نصیر شلال،علیرضا کاظمی نژاد،حامد حدادی،رحمان اورامه،افشین نوروزی،فرهاد توکلی،سروش امیری نیا و..... درمدارس ورزشی باشگاههای همچون ملی حفاری،مناطق نفتخیز جنوب،پتروشیمی بندرامام شناسایی و آموزش دیدند.براستی جوانان خوزستان اگر ورزش نداشته باشند چگونه روزگار خود را سپری کنند؟

 با نبودن ورزش،جوانان برای پرکردن اوقاغت خود به سمت سیگار و غیره خواهند رفت و روز به روز بر مشکلات جامعه افزایش خواهد یافت.جوانان خوزستان که هم اکنون با معضلاتی همچون گردوخاک،کمبود آب و گرمای شدید هوا روبرو هستند درغیاب ورزش به کجا و چه چیزی پناه ببرند.

با از بین رفتن ورزش،شادی و نشاط جوانان خوزستانی دیگر وجود نخواهد داشت و مردم استان خوزستان علاو برمشکلات جسمانی که با آن درحال مبارزه کردن هستند از لحاظ روحی نیز در شرایط بدتری قرار خواهند گرفت.

جامعه ای که جوانان آن از نظر روحی و روانی شرایط نرمالی را نداشته باشند از همه لحاظ درجا خواهد زد و به جامعه ای ناموفق تبدیل خواهد شد.

آیا اقتصاد خوزستان با جامعه ای بیمار از لحاظ روحی و روانی همانند گذشته رونق خواهد داشت و جوانان استان در توسعه و موفقیت صنعت ایران ایفای نقش خواهند کرد.

با تعطیل شدن ورزش،آمار آسیب های اجتماعی که سالیانه برای مهار آنها میلیون ها تومان هزینه می شود تا کاهش پیدا کند، بار دیگر روند صعودی پیدا خواهد کرد.

انتظار می رود نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی که خود را همیشه حامی ورزش معرفی می کنند،آستین همت را بالا بزنند و اجازه ندهند با اجرای شدن بخشنامه وزیر نفت،ورزش خوزستان به پایان حیات خود نزدیک شود.

به هرحال درصورتی که دستور زنگنه وزیر نفت به صورت رسمی اجرایی شود،استان خوزستان پس از آب،هوا ورزش نیز دیگر نخواهد داشت.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
میثم موالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
0
0
مگراین ورزشگاران دو یا چند تیم بیشتر هستند...۳۰ ...۴۰...نفر بیشتر نیستند.
هزینه های گزاف میکردند.دراین اوضاع اقتصادی تصمیم بجایی بوده.
بروندمثل بقیه ی مردم ورزشهای عمومی وهمگانی استفاده بکنند.
ورزش استان هم لنگ اینها نبوده ونیست.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار