کد خبر: ۲۷۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۰ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
نهاوندیان مطرح کرد:
معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار امیدواری کرد : حرکت مثبتی که در اقتصاد استان شکل گرفته است با اقدام جدی که در رابطه با مسایل زیست محیطی خوزستان انجام می گیرد، می تواند دست به دست هم بدهد تا خوزستان بتواند به عنوان استان پیشگام در رشد پایدار کشور فعالیت کند.
خوزستان می تواند به عنوان استان پیشگام در رشد پایدار کشور فعالیت کند

آراس_شکوفه پایدار: محمد نهاوندیان امروز 14 مرداد ماه در حاشیه نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از سفر به استان خوزستان حضور در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و شنیدن نظرات فعالان اقتصادی بود.

وی  با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف سفر به خوزستان بحث محیط زیستی در زمینه ریزگرد ها و آتش سوزی در هورالعظیم در استان بود گفت:امروز صحبت هایی در خصوص مقابله با آتش سوزی در هورالعظیم در کشور همسایه و کار وسیعی که در رابطه با نهال کاری در استان برای تثبیت شن های روان انجام گرفته است، مطرح شد.

معاون اقتصادی رییس جمهور بیان داشت: بحث های نیز در رابطه با کار وسیعی که در زمینه آب رسانی به اراضی طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری انجام گرفته است، در این جلسه مطرح شد. گزارش هایی در رابطه با همه این مسایل مطرح و عنوان شده است و امیدواریم تا همه این مسایل با سرعت بیشتری پیگیری و حل شوند.

نهاوندیان به برگزاری جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خوزستان که امروز برگزار شد اشاره کرد و گفت: این ماموریت ملی که به استان ها واگذار شده، برای رساندن نظرات فعالان اقتصادی به مسولان مرکز و دریافت بازخورد اجرای سیاست ها است.

وی  به شرایط ویژه اقتصادی کشور که در حال حاضر با آن رو به رو است، اشاره کرد و گفت: در این شرایط باید همراهی و هماهنگی میان دولت و بخش خصوصی شکل بگیرد و قوت بیشتری پیدا کند تا مسیر رشد و پیشرفتی را که در دو یا سه سال اخیر در کشور شاهد آن بوده ایم را با سرعت بیشتری طی کنیم.

نهاوندیان یادآور شد: خوشبختانه صادرات استان خوزستان به کشورهای همسایه همان مسیری را که در چند سال گذشته داشته را طی کرده است و در چهار ماهه ابتدایی سال 97 نیز این مسیر را ادامه داده است.

معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه در حال حاصر از پتانسیل تولید استان خوزستان استفاده می شود، عنوان کرد: خواست هایی در استان خوزستان در زمینه تسهیل مقررات و تجهیز گمرکات وجود دارد که در این زمینه بحث های انجام گرفت.

وی همچنین گفت: مشکلات واحد های تولیدی و اقتصادی استان در سه کارگروه مالیات، تامین اجتماعی و بانکی بررسی شد، در این خصوص توضیحاتی ارائه شد و در بخش هایی که نیاز به تصمیم گیری بود، تصمیمات لازم اتخاذ شد و در مواردی نیز نیاز است تا در مرکز نسبت به تصمیم گیری آن ها اقدام شود.

نهاوندیان ارزیابی خود را از کارکرد شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مثبت عنوان کرد و‌ گفت: جلسات این شورا به صورت مستمر برگزار شده است و پختگی نظرات ارائه شده در این جلسه نیز بیانگر این مساله بود.

معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار امیدواری کرد : حرکت مثبتی که در اقتصاد استان شکل گرفته است با اقدام جدی که در رابطه با مسایل زیست محیطی خوزستان انجام می گیرد، می تواند دست به دست هم بدهد تا خوزستان بتواند به عنوان استان پیشگام در رشد پایدار کشور فعالیت کند.

نهاوندیان همچنین  در خصوص مشکلات گروه ملی فولاد ایران گفت: بنا داشتیم که اگر فرصتی بود به مسایل فولادی استان نیز رسیدگی کنیم اما باید بازدید و رسیدگی به این شرکت ها را به فرصتی دیگر موکول کنیم. در جسله ای که با نخبگان استان برگزار خواهیم کرد، قطعا مسایلی در این رابطه نیز طرح خواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار