کد خبر: ۲۷۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور حمایت از تولیدات داخلی، تداوم افزایش تولید و عرضه لاستیک در سطح کشور، افزایش 9 درصدی بهای تمام شده تایر داخلی را به استان ها و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان سراسر کشور ابلاغ کرد.
 محمد شریعتمداری در نامه ای به معاونت وزارت متبوع و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از افزایش 9 درصدی بهای تمام شده تایر داخلی خبر داد.

در این نامه آمده است که؛ پس از سه سال عدم افزایش نرخ و با عنایت به گزارش سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید در جلسه دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار، مبنی بر افزایش نرخ ارز و مواد اولیه تولید لاستیک  و تاثیرگذاری آن ها بر قیمت تولیدات کارخانجات تایر و از طرفی برای حفظ حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از گران فروشی، آشفتگی و عدم شفافیت قیمت در بازار ، به منظور حمایت از تولیدات داخلی ، تداوم افزایش تولید و عرضه لاستیک در سطح کشور و از سوی دیگر تاثیر منفی عدم اصلاح قیمت بر میزان تولید و عرضه تایر (لاستیک) و امکان تشدید مجدد بحران قیمتی، حسب موافقت تمام اعضای کارگروه تنظیم بازار، افزایش قیمت تایر داخلی در سقف 9 درصد از سوی کارخانجات تایر از تاریخ 5/4/97 موافقت می شود.

شریعتمداری در این نامه، به لزوم تدوین جدول نرخ جدید به تفکیک سایزهای مختلف تایر داخلی اشاره کرد و همچنین  با تاکید بر نظارت موثر بر رعایت سقف مجاز نرخ مذکور، برخورد قانونی با تخلفات احتمالی را جزو وظایف ستاد تنظیم بازار اعلام کرد.

 وزیر صنعت معدن و تجارت در این ابلاغیه، عنوان کرد: افزایش نرخ حاشیه بازار این کالا ، باید منجر به کاهش نرخ بازار در سقف مجاز 9 درصد فوق الذکر شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار