کد خبر: ۲۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱:۲۴ - ۱۶ تير ۱۳۹۷
با حضور استاندار خوزستان :
استاندار خوزستان تصریح کرد: دولت در سال گذشته در بخش آب روستایی 135 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داد و کارها با سرعت خوبی در حال انجام است. با همین سرعت کار می‌کنیم تا جشن آبدار شدن کلیه روستاها را در همه شهرستان ها برگزار کنیم.
آیین آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه آبرسانی به 16 روستای شهرستان رامشیر عصر جمعه با حضور استاندار خوزستان برگزار شد.این پروژه با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اجرا می شود. 

با اجرای این پروژه بالغ بر یک هزار و 450 خانوار با جمعیت هشت هزار نفر از نعمت آب شرب با کیفیت بهره مند می شوند. 

پیش از این نیز چندین پروژه آبرسانی به روستاهای گتوند، دزفول، باوی، اهواز، امیدیه ، هندیجان کلنگ زنی شده است. 

محل تامین آب شرب این پروژه ها از رودخانه جراحی و تاسیسات آبرسانی روستایی مشراگه شهرستان رامشیر است. این پروژه ظرف مدت یک ماه به بهره برداری می رسد. 

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان  در آیین آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به روستاهای شهرستان رامشیر اظهار داشت: حضور در بین مردم و بررسی مشکلات آن ها از نزدیک جزو وظایف اصلی ما به شمار می رود.

شریعتی اظهار داشت: گفت و گوی مسئولان با مردم مناطق کم برخوردار از نزدیک کمترین خدمتی است که می‌توان برای رضایتمندی این مردم شریف ارائه داد.

وی افزود: همواره باید برای توسعه، پیشرفت و آبادانی خوزستان با همدلی در کنار یکدیگر تلاش کرده و اختلاف ها را کنار بگذاریم.

استاندار خوزستان ادامه داد: اختلاف نظرها و بحث ها برای انتخاب بهترین راه کارها امری طبیعی است. 

وی ادامه داد: تعامل، تفکر و نقد سازنده مایه پیشرفت و توسعه است و انسان را برای رشد به تفکر وا می دارد.


استاندار خوزستان گفت: از همان روزهای ابتدایی فعالیت خود در استان اعلام کردم که بیشترین نقد باید متوجه مدیریت عالی استان باشد تا خود را اصلاح کنیم چرا که هر مسئولی که اختیاراتش بیشتر است باید تحمل و بردباری بیشتری برای انتقادات داشته باشد. 

وی گفت: انتقادات حتی اگر به دلایل شخصی هم باشد را می شنوم و برای رفع آن هم اقدامات عملی انجام خواهم داد زیرا این حق مردم است.

استاندار خوزستان در ادامه بیان‌کرد: ‌خوزستان از معدود استان هایی است که نعمت های فراوانی داشته و باید از این نعمت های الهی نهایت استفاده را ببریم اما باید منابع انسانی خود را نیز متناسب با منابع خدادادی آموزش دهیم. 

وی تصریح‌کرد: پروژه های آبرسانی روستاها در ماه های اخیر با جدیت بیشتری پیش می رود چرا که برقراری شرایط ماندگاری در روستاها از اولویت هاست.

وی ادامه داد: بدون فراهم ساختن شرایط اولیه زندگی نمی توان از مردم خواست که در روستاها بمانند و مهاجرت نکنند.

استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر اهتمام و‌ تلاش مان تنها برای آبادانی استان بوده و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اگرچه در برخی امور اختلاف نظراتی در استان وجود دارد اما برای توسعه خوزستان هیچ اختلافی با هم نداریم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: داشتن شبکه آبرسانی سالم و با کیفیت حق مسلم همه مردم استان بوده و نباید در انجام وظایف خود در این خصوص کوتاهی کنیم.

شریعتی تصریح کرد: دولت در سال گذشته در بخش آب روستایی 135 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داد و کارها با سرعت خوبی در حال انجام است و انشاالله با همین سرعت کار می‌کنیم تا جشن آبدار شدن کلیه روستاها را در تک تک شهرستان ها برگزار کنیم. 

درویشعلی کریمی مدیرعامل آبفا روستایی خوزستان نیز  در این آیین اظهار داشت : پیگیری های جدی و استاندار خوزستان ، نماینده رامهرمز و رامشیر  و سایر مسئولان محلی رامشیر در اجرای این پروژه بسیار تأثیرگذار بوده و امید است بتوانیم با همت مسئولان استان این پروژه های مهم را همچنان در استان تداوم دهیم. 

وی افزود: فاز اول پروژه آبرسانی به این روستاها چند ماه پیش به بهره برداری رسید و این درحالی است که آبرسانی به این منطقه پس از 30 سال محقق شد.

وی ادامه داد: فاز اول این پروژه 7.5 کیلومتر خط انتقال با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال بود که برای آبرسانی به 9 روستا به بهره برداری رسید.

وی بیان‌کرد: در فاز دوم نیز آب هفت روستا با 15 کیلومتر خط انتقال و 11 کیلومتر خط داخلی تامین می شود. 

کریمی تصریح‌کرد: در فاز دوم این پروژه کار را سریعتر پیش برده ایم و پنج کیلومتر را انتقال داده ایم اما مشکلی در تامین لوله ها ایجاد شد که باعث وقفه در کار پیش آمد. 

وی گفت: اکنون 2 کیلومتر باقی مانده تا خط انتقال آب به روستاهای مورد نظر برسد و آب روستاهای دیگر نیز با اضافه کردن به خطوط انتقال، تامین می شود. 

وی ادامه داد: این پروژه بزرگ آبرسانی برگ زرین دیگری در کتاب درخشان دولت تدبیر و امید است

اجرای فاز دوم پروژه آبرسانی به 16 روستای رامشیر کلید خورد

اجرای فاز دوم پروژه آبرسانی به 16 روستای رامشیر کلید خورد

اجرای فاز دوم پروژه آبرسانی به 16 روستای رامشیر کلید خورد

اجرای فاز دوم پروژه آبرسانی به 16 روستای رامشیر کلید خورد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار