کد خبر: ۲۷۳۵۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۰۶ تير ۱۳۹۷
کارشناس مسائل اجتماعی استان :
دکتر شلیش پور بیان داشت: البته در این میان انتقادات منصفانه و انتظارات منطقی را نیز نباید از نظر دور داشت. مسئولیت فرمانداری شهرستان اهواز با توجه به شرایط و ویژگی ها و حساسیت های موجود در این کلانشهر مدیری باتجربه و سردوگرم چشیده را می طلبد که خوشبختانه عالمی نیسی این ویژگی ها را دارد و به حساسیت ها و شرایط موجود واقف است.
انتصاب  عالمی نیسی نشان داد خط کشی های قومی و خط قرمزهای سلیقه ای و نانوشته جایی در تفکرات مدیریت ارشد استان ندارد/وعده های دکتر روحانی در استان در حوزه اقوام  را عملیاتی کنیم

یعقوب شلیش پور از فعالان اجتماعی استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار آراس در خصوص انتصاب مهندس عالمی نیسی به عنوان فرماندار شهرستان اهواز گفت: عالمی نیسی از مدیران کارآزموده و باتجربه استان خوزستان است. به نظر می رسد می بایست همه فعالان اجتماعی و سیاسی با هر گرایش سیاسی و قومی از این انتصاب حمایت کنند.

این مدرس دانشگاه در ادامه با اشاره انتظارات و مطالبات انباشته شده اجتماعی در سطح جامعه خوزستانی گفت: در چنین شرایطی که افراد با تجربه و صاحب ایده و تفکر کمتر در حوزه های مدیریتی ورود می کنند انتصاب مدیری باتجربه در منصب فرمانداری شهرستان اهواز را به فال نیک می گیریم.

این فعال اجتماعی بیان داشت: البته در این میان انتقادات منصفانه و انتظارات منطقی را نیز نباید از نظر دور داشت. مسئولیت فرمانداری شهرستان اهواز با توجه به شرایط و ویژگی ها و حساسیت های موجود در این کلانشهر مدیری باتجربه و سردوگرم چشیده را می طلبد که خوشبختانه عالمی نیسی این ویژگی ها را دارد و به حساسیت ها و شرایط موجود واقف است.

شلیش پور یادآورشد: فرماندار شهرستان اهواز باید به مسائل و معضلات اجتماعی این شهرستان ورود کرده و با استفاده از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و صاحبنظران دلسوز به مطالبات انباشته شده شهروندان در حوزه های اجتماعی و فرهنگی پاسخ دهند.

وی افزود: احساس تبعیض یکی از آسیب های اجتماعی در میان شهروندان اهوازی است. این پدیده اجتماعی باید با مشارکت همه گرایشات سیاسی و قومی از اذهان افکار عمومی رخت بربندد.

این کارشناس مسائل اجتماعی گفت: انتصاب آقای عالمی نیسی به عنوان فرماندار شهرستان اهواز نشان داد خط کشی های قومی و خط قرمزهای سلیقه ای و نانوشته جایی در تفکرات مترقیانه و عادلانه مدیریت ارشد استان ندارد. 

شلیش پور تصریح کرد: نباید مسائل قومی و طایفه ای جمع کثیری از نخبگان و فعالان اجتماعی را از مشارکت در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی در مدیریت و مناصب استان محروم کند. 

این صاحبنظر در مسائل اجتماعی استان یادآورشد: در حوزه اجتماعی باید در جهت همبستگی و همگرایی اقوام خوزستانی - ایرانی گام  های عملی و شجاعانه ای نظیر اینگونه انتصابات برداشت.چشم انداز آینده در این خصوص از سوی مدیریت ارشد استان روشن و امیدوار کننده است.

شلیش پور بیان داشت: باید در جهت  مطالبات اجتماعی شهروندان اقدامات عملی و محسوسی برداشته شود. انباشته شدن این مطالبات می تواند در مسیر توسعه متوازن و پایدار این استان خلا ایجاد کند.

وی تاکیدکرد: باید به کم کاری ها و سهل انگاری ها مسئولان در حوزه های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی پایان داد. برخی از مطالبات اجتماعی شهروندان خوزستانی به حق است. باید در راستای پاسخ به انان برنامه ریزی مدون و عالمانه ای را تدوین کرد.

این فعال اجتماعی تصریح کرد: امیدوارم با مدیریت آقای عالمی نیسی و با توجه به تجارب دو دهه ایشان در عرصه های مختلقی مدیریتی در استان شاهد هم افزایی ، همگرایی و همیاری نخبگان اجتماعی و سیاسی در راستای تحقق بخشیدن به مطالبات اجتماعی مردم شریف اهواز باشیم.

شلیش پور اضافه کرد: آقای عالمی نیسی از هم اکنون فرماندار همه مردم اهواز با هر گرایش و  سلایق سیاسی و قومی است. برخی از مخالفین این انتصاب روحیه محافظه کارانه ایشان را یکی از نقاط ضعف این انتصاب می دانند. اما بر این باورم  روحیه تعاملی و منطقی فرماندار شهرستان اهواز می تواند به نقطه عطفی برای بکارگیری و مشارکت همه دلسوزان و فعالان سیاسی و اجتماعی استان در جهت توسعه متوازن و پایدار و رفع عقب ماندگی ها در تمامی حوزه های مسئولیتی وی ارزیابی شود.

این مدرس دانشگاه در پایان تاکید کرد: اصلاح ساختار اجتماعی و سیاسی مرکز استان خوزستان نیازمند اراده جمعی و روحیه تعاملی همه مسئولان استان و کشور است .
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
طرفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۴
0
0
آقای شلیش پور لطف بفرمایید به مردم اعلام نمایید شما کارمند کدام دستگاه بوده اید و قراردادتان به چه نحو می باشد و چگونه به استانداری مامور شده اید. با تشکر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار