کد خبر: ۲۷۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
مدیران ارشد باشگاه فولادخوزستان پس از اینکه محمدرضا شریف را جانشین علیرضا اژدری زاده درسمت مدیرعاملی باشگاه فولاد کردند درگام دوم تصمیم به حفظ سید علی اکبر پور موسوی گرفتند تا مربی جوان فوتبال کشورمان همانند فصل گذشته سرخ پوشان دیار کارون را در این فصل نیز هدایت کند.
تمرینات تیم فولادخوزستان برای حضور در هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور از بیست و سوم خردادماه در ورزشگاه صنایع فولاد اهواز آغاز می شود.

سرانجام پس از سپری کردن روزهای پرسکوت به نظر می رسد، سرخ پوشان اهوازی حرکات خود را برای نبرد با دیگر تیم های شرکت کننده درمسابقات لیگ برتر شروع می کنند تا بیش از این از سایر حریفان عقب نمانند.

مدیران ارشد باشگاه فولادخوزستان پس از اینکه محمدرضا شریف را جانشین علیرضا اژدری زاده درسمت مدیرعاملی باشگاه فولاد کردند درگام دوم تصمیم به حفظ سید علی اکبر پور موسوی گرفتند تا مربی جوان فوتبال کشورمان همانند فصل گذشته سرخ پوشان دیار کارون را در این فصل نیز هدایت کند.

حفظ پورموسوی تصمیم بسیار خوبی است که مسئولان باشگاه فولادخوزستان گرفتند تا این مربی در لیگ هجدهم نتیجه کاری را که از فصل گذشته آغاز کرده است را ببیند.

البته سرمربی فولادخوزستان اگر می خواهد دراین فصل نتیجه خوبی را بدست آورد،باید اشتباهات فصل گذشته خود را تکرار نکند.یکی از مهمترین علتهای نتیجه نگرفتن سرخ پوشان در هفته های پایانی لیگ هفدهم درگیر شدن پور موسوی با مسائل حاشیه ای بود،جای که این مربی خیلی زود درمقابل انتقادات واکنش عصبی نشان می داد و همین عصبی بودن سرمربی به درون تیم منتقل شد.

خوشبختانه امسال برخلاف سالهای گذشته یک چهره فوتبالی و با تجربه به عنوان سرپرست یا همان مدیر تیم بر روی نیمکت فولادخوزستان حضور خواهد داشت.عبدالمجید باقری نیا که خود سالها به عنوان سرمربی در تیمهای مختلف فوتبال کشورمان حضور داشته است،می تواند کمک شایانی به پور موسوی بکند تا مرد شماره یک فنی فولاد در وقت های حساس تنها نباشد.

پس از جدایی محمدحسین ابن قاسم،تیم فولادخوزستان دربخش سرپرستی مشکلات بسیاری به چشم دید.

پور موسوی همچنین باید در انتخاب دستیاران خود تجدید نظر کند و به جای همکاران جوان از چند مرد با تجریه و فنی تر درکنار خودش استفاده کند.مربیان بسیاری در باشگاه فولاد خوزستان مشغول به فعالیت هستند که شایستگی حضور به عنوان مربی در تیم فوتبال بزرگسالان این باشگاه را دارا هستند.مسئولان باشگاه فولاد حضور تمرین دهنده خارجی برای این فصل را مهیا کنند، مربی که دانش روز را به تیم اضافه کند.

قرارداد بسیاری از بازیکنان فولادخوزستان به پایان رسیده است و مسئولان باشگاه برای حفظ ستارگان کلیدی خود کار سختی درپیش خواهند داشت.البته با توجه به بالا رفتن سن برخی نفرات، خانه تکانی در بعضی پست ها نیز ضروری است. 

پس از جدایی حامد لک اولویت نخست باید جذب یک سنگربان خوب باشد.

یکی از اشتباهات مدیران ارشد باشگاه فولادخوزستان در فصل گذشته جذب نکردن بازیکن خارجی بود،تصمیمی که ضربات مهلکی در طول فصل به این تیم وارد کرد.فولادخوزستان که نشان داده است در استخدام بازیکنان با کیفیت خارجی تبحر دارد،برای این فصل نیز برای خطوط اصلی خود بازیکن خارجی دست جذب کند.

بازگشت ماتیاس چاگو به فولاد می تواند خبر خوبی برای هوادران این تیم باشد.  
     
جابا مجیری،دنی اولروم،عمادمحمدرضا،کارلوس فرناندز،عبدالوهاب ابوالهیل،لوسیانو پریرا،فابیو جانواریو،لناندرو پادوانی و...... بازیکنان خارجی هستند که با حضور در باشگاه فولاد خوزستان در فوتبال کشورمان نامی برای خود دست پیدا کردند.

البته باشگاه فولادخوزستان باید در بستن قرارداد با نفرات خارجی دقت بسیاری کند،بودند نفراتی که در فولادخوزستان سرشناس شدند،اما به علت ضعف در شرایط قرارداد شاهد بودیم آنها خیلی راحت از این تیم جدا شدند و به سایر تیمهای لیگ برتری پیوستند.

تیمهای پایه می توانند درهرچه قدرتمندتر شدن تیم بزرگسالان فولاد خوزستان نقش پررنگ تری ایفاء کنند.درفصل های گذشته بعضی از بازیکنان تیم های جوانان و امید فولاد بدون کوچک ترین مشکلی از این تیم جدا شدند و باشگاه فولاد مجبور شد.  این نفرات را که از آکادمی خودش رشد کرده است پس از درخشش درلیگ برتر فوتبال با پرداخت مبالغ سنگین بار دیگر به خدمت بگیرد.

به هرحال باشگاه فولادخوزستان اگر می خواهد به هدفش که قهرمانی و کسب سهمیه لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا است دست پیدا کند باید شجاعت را چاشنی تصمیمات خود کند و مدیران این باشگاه از محافظه کاری دوری کنند.

پس چه خوب است،مدیران باشگاه فولادخوزستان امسال آستین همت را بالا بزنند و با مهیا کردن تیمی پرقدرت در فصل نقل و انتقالات با صلاحبت گام به لیگ هجدهم بگذارند.
محمد ملازاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار