کد خبر: ۲۷۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۵ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۷
استاندار خوزستان :
در اجرای این طرح تامین آب شرب شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان در اولویت اول است و بعد از آن قطع برداشت آب از کارون و جایگزینی آن از رودخانه کرخه برای تامین آب اهواز اهمیت دارد و رفتن به رودخانه دز که یکی از باکیفیت ترین آب‌های کشور به شمار می‌رود در مرحله سوم اولویت اجرای این طرح قرار دارد.
 غلامرضا شریعتی روز سه شنبه 15 خرداد ماه از روند اجرای طرح آبرسانی غدیر بازدید کرد و آخرین وضعیت اجرای طرح را در گفتگو با خبرنگاران تشریح کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به دومین بازدید خود در طول شش ماه اخیر از پروژه آبرسانی غدیر اظهار کرد: خوشبختانه طرح پیشرفت خوبی داشته است. به زودی لوله گذاری با قطر 2.4 متر به سمت دز انجام می شود و 45 کیلومتر اول آن در هفته آینده به صورت ضربتی باید اجرا شود.

وی افزود: ایستگاه پمپاژ پنجم و ششم ام الدبس در حال نصب است و بعد از 45 کیلومتر اول 105 کیلومتر دیگر در دو خط اجرا خواهد شد و به قرارگاه خاتم ابلاغ کردیم که خط اهواز هم انجام شود و امیدواریم تا پایان سال 97 این کار انجام شود.

شریعتی ادامه داد: امیدواریم تا سال آینده تامین آب شرب برای اهواز، شیبان، ویس و دغاغله از رود کارون متوقف شود و آب رودخانه کرخه و بعد از آن دز جایگزین شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در اجرای این طرح تامین آب شرب شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان در اولویت اول است و بعد از آن قطع برداشت آب از کارون و جایگزینی آن از رودخانه کرخه برای تامین آب اهواز اهمیت دارد و رفتن به رودخانه دز که یکی از باکیفیت ترین آب‌های کشور به شمار می‌رود در مرحله سوم اولویت اجرای این طرح قرار دارد.

تا سال آینده تامین آب شرب برای اهواز از کارون متوقف و آب  کرخه و دز جایگزین می شودتا سال آینده تامین آب شرب برای اهواز از کارون متوقف و آب  کرخه و دز جایگزین می شودتا سال آینده تامین آب شرب برای اهواز از کارون متوقف و آب  کرخه و دز جایگزین می شودتا سال آینده تامین آب شرب برای اهواز از کارون متوقف و آب  کرخه و دز جایگزین می شود
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار