کد خبر: ۲۷۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
در گفتگو با مهندس مجتبی یوسفی مطرح شد:
یوسفی گفت: استفاده از شبکه آب خام برای آبیاری فضای سبز منطقه از 55 درصد به 65 درصد افزایش داشته است. همچنین آبنمای صخره ای پارک های ولایت بهسازی و راه اندازی شده است. احداث بزرگترین باغچه ای صخره ای در کلانشهر اهواز در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
آراس - شکوفه پایدار 

شهردار  منطقه سه اهواز دارای مدرک کارشناس ارشد عمران است. مسئول دفتر فنی فرمانداری شهرستان اهواز با احتساب باوی و حمیدیه ، معاون سازمان جوانان استان خوزستان ، مدرس حق التدریس دانشگاه،  دبیر شورای ترافیک شهرستان اهواز ، مسئول پروژه ساخت جایگاه های سی ان جی اهواز و باوی ، مسئول پیگیری مشکلات مناطق حاشیه ای شهرستان اهواز و مشاور جوان فرماندار شهرستان اهواز در کارنامه اجرایی مهندس یوسفی شهردار جوان منطقه سه اهواز دیده می شود. 

یوسفی  در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری آراس اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف عمرانی، فرهنگی ، رفاهی و اجتماعی این منطقه را تشریح کرد که در ادامه از نظرتان می گذرد.

شهردار منطقه سه اهواز توانسته است پرداخت حقوق کارکنان اعم از رسمی ،قراردادی و پیمانی را از زمان انتصاب به این سمت (8ماه) در موعد خود بپردازد. همچنین در این مدت 2 ماه از حقوق معوقه کارکنان منطقه پرداخت شده است. در این مدت منطقه سه هیچ گونه بدهی به تامین اجتماعی ندارد بلکه 5 ماه از معوقه بیمه کارکنان نیز به این سازمان پرداخت شده است.

به گفته یوسفی ،شهرداری منطقه سه اهواز به کلیه تعهدات درآمدی خود جامه عمل پوشانده است. در حالی که در دوره مدیریت گذشته تنها 30 درصد از درآمدهای این منطقه محقق شده بود. در این مدت 8 ماه همچنین 22 نفر از پرسنل این منطقه با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور به افتخار بازنشستگی نائل شده اند. 4 درصد پاداش تامین اجتماعی و پاداش سنوات خدمت به طور کامل نیز به آنان پرداخت شده است. اعتبار هزینه شده برای تحقق این مهم یک میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.

در زمان آغاز بکار مهندس یوسفی به عنوان شهردار منطقه سه اهواز ، 28 پروژه غیرفعال وجود داشت که هم اکنون کلیه این پروژه ها فعال هستند. پروژه سرای محله ظرف یک ماه آینده در محله کوی فرهنگیان که از مناطق کم برخوددار منطقه سه می باشد،  به بهره برداری می رسد. 

در راستای خدمات به مناطق کم برخوددار و با هدف توزیع عادلانه پروژه های عمرانی و خدمات شهری، تاکنون 40 هزار متر مربع از خیابان های محله علی آباد (بروال) زیرسازی شده است. زیرسای 15 هزار متر مربع آن به پایان رسیده و مابقی در حال انجام است.

همچنین شهردار منطقه سه اهواز از زیرسازی  بیش از 12 هزار مترمربع  در محله کوی مهاجرین خبر می دهد.به گفته یوسفی عملیات اجرایی آن تا یک ماه آینده به پایان می رسد. همچنین تاکنون 20 هزار متر مربع از خیابان های زیتون و کوی ملت روکش  آسفالت شده است. 

شهردار منطقه سه بیان داشت : پروژه پیاده رو سازی در شهرک حفاری و شهرک آغاجاری شروع شده است. در این پروژه برای اولین بار از بتن رنگی استفاده شده است.عملیات بهسازی پارک زیتون شامل بازسازی سردرب پارک، سنگفرش و همسان سازی معابر آن به پایان رسیده است. 

شهردار پرتلاش منطه سه اهواز با ضرس قاطع می گوید: در محدوده شهرداری منطقه سه هیچ پارک خاموشی را مشاهده نخواهیدکرد. عملیات روشنایی و نصب المان های نوری کلیه پارک های موجود در این  منطقه به انجام رسیده است. پارک های فرهنگیان ، زیتون و پارک شهروند در شب ها کاملا روشن و قابل استفاده برای شهروندان هستند. 

احداث چند چشمه سرویس بهداشتی در محله فرشید دو ، بازسازی و بهسازی سرویس های بهداشتی پارک شهروند و سرویس بهداشتی فرهنگیان پس از چندسال تعطیلی پروژه درحال ساخت است و پروژه مجددا فعال شده است. 

شهردار منطقه سه اهواز به تنوع گیاهی در فضای سبز این منطقه نیز اشاره می کند و می گوید: تاکنون 9500 نهال از گونه های گیاهی مختلف و ۲۵۰۰ نخل کاشته شده است.

یوسفی در ادامه این گفتگو   می گوید: در این دوره ۷ ماه  ۱۹۵۰ سرویس نخاله از سطح زمین های خالی منطقه که چهره این مناطق را نازیبا وزشت کرده بود جمع آوری شده و بجای آن پیاده رو ساخته  یا نهال کاشته شده است. احداث بازارچه فاز 4 کوی ملت با بکارگیری بهترین متد روز دنیا نیز در دستور کار قرار دارد.  ظرف ۳ ماه آینده نخل های فرسوده میدان ۵نخل تعویض و نور پردازی خواهدشد.

شهردار منطقه سه اهواز بیان داشت: اتخاذ تمهیدات لازم برای احداث بازارچه ساماندهی دستفروشان بلوار پاسداران زرگان ،نصب 3 ست بازی کودکان بهزاد شهر ، کوی نیرو ، کوی فرهنگیان و نظام مهندسی ، نصب 5 ست ورزشی در کوی جانبازان ، میدان فرهنگیان ، رنگ آمیزی آلاچیق های بلوار پاسداران ،بهسازی و نوسازی المان هواپیما میدان سه راه فرودگاه ، ساخت المان نور جهت برگزاری باشکوه عید سعید فطر ، احداث 2 آبنما صخره ای در بلوار پاسداران، شهرک منابع طبیعی و آغاجاری نیز به سرانجام رسیده است.

یوسفی بیان داشت:  برای نخستین بار مراسم عزاداري امير مؤمنان علي (ع)  همراه با ضیافت افطار  ویژه نیروهای خدماتی (رفت و روب ، فضای سبز و اجراییات) در منطقه۳ برگزار شد .پیش از این نیز در دی ماه سال گذشته آیین جشن ویژه نیروهای خدوم فضای سبز و پاکبانان و اجراییات منطقه با شکوه خاصی برگزار شد.

شهردار منطقه سه در بخش دیگری از این گفتگوی صمیمانه به اقدامات انجام شده در حوزه های اجتماعی -فرهنگی وورزشی  اشاره کرد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی با رویکرد های بنیادین و پایه ای مانند برگزاری انتخابات شهردار مدرسه ،کلاس های آموزشی با موضوع تشریح حقوق شهروندی ، اصول ایمنی و بهداشت در مدارس کمتر برخوددار مناطق زرگان و زویه ، انتخاب و تقدیر از کارمند نمونه به لحاظ پاسخگویی به ارباب رجوع ، انتخاب پاکبان نمونه به صورت فصلی از سوی شهروندان منطقه، برگزاری برنامه ملاقات مردمی در روزهای دوشنبه به طور مداوم و مستمر ، بهسازی و  تعمیرات اساسی اماکن و زمین های ورزشی در سطح منطقه ، بهسازی زمین چمن سیدعبدالله در کوی ملت ، بهسازی و نوسازی کامل پارک فاز سوم کوی ملت و خضور مستمر و موثر در شورای آموزش و پرورش شهرستان  اهواز و استان و ارائه گزارشات و فعالیت های شهرداری منطقه در مدارس از جمله اقدامات شهرداری منطقه سه در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی بوده است.

شهردار منطقه سه افزود: نصب و راه اندازی 3 ایستگاه مکانیزه اتوبوس  در محله های کوی ابوذر، سه راه فرودگاه، رنگ آمیزی 48 باب ایستگاه اتوبوس ، زیباسازی در سطح منطقه ، خط کشی محوری و خط کشی عابر پیاده ، همسطح سازی معابر نیز در این مدت عملیاتی شده است.نوسازی ناوگان حمل زباله با ۲۰ خودروی نو وجدید حمل زباله نیز به اتمام رسیده است.

یوسفی سرانه فضای سبز منطقه سه اهواز را 21 مترمربع به ازای هر نفر عنوان کرد و گفت: استفاده از شبکه آب خام برای آبیاری فضای سبز منطقه از 55 درصد به 65 درصد افزایش داشته است. همچنین آبنمای صخره ای  پارک های ولایت بهسازی و راه اندازی شده است. احداث بزرگترین باغچه ای صخره ای در کلانشهر اهواز در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است. 

این مقام مسئول در شهرداری اهواز به نورپردازی و استفاده از المان های نوری مدرن و روز بمناسبت عیدسعید فطر در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: ایام عید سعید فطر محدوده منطقه سه نورافشانی و زیبا خواهد شد. اجرا و اتمام پروژه اجرای شبکه فاضلاب وزیرسازی معابر شهرک اندیشه  (البته جزو شرح وظایف شهرداری نمی باشد ولی به جهت رفاه شهروندان توسط شهرداری منطقه۳ اجرا شد)  ورودی شهر اهواز از سمت شهرستان باوی نیز ساماندهی شد. 

شهردار منطقه سه به بکارگیری دستکاه چاپر جهت تبدیل شاخه های درختان زاید و بریده شده به کود ارگانیک در سطح منطقه برای اولین بار اشاره کرد و گفت: تمامی فضای سبز  پارک شهروند ملی راه توسظ  شبکه آب خام تامین و آبیاری می شود.

شهردار منطقه سه اهواز گفت: اولین المان شهدای ساخته شده توسط شهرداری اهواز بر مزار شهدای گمنام پارک ملت توسط منطقه ۳ درحال ساخت و تکمیل است.   ۲۳ هزار متر مربع محوطه پیرامونی پل ولایت (فضای سبز و اصلاح هندسی و پیاده روسازی) در حال انجام است.

یوسفی در پایان  گفت: با توجه به محدودیت های منابع مالی دولت و کاهش اعتبارات عمرانی (تملک دارایی ) استفاده از سرمایه ها و منابع بخش خصوصی و فراخوان سرمایه گذار بخش خصوصی در اولویت شهرداری مرکز و شهرداری منطقه سه قرار دارد. در این راستا  احداث و تکمیل پروژه های جدید عمران شهری ، احداث جاده دسترسی به شهرک منابع طبیعی ، شهرک قائم ، شهرک حفاری و احداث 3 پارک بزرگ در سطح منطقه توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال انجام است. شهرداری اعتبارات  دولتی دریافت نمی کنند و از محل دریافت  عوارض از سوی شهروندان اداره می شود که درآمد شهرداری های کل کشور و کلانشهرها را بسیار کاهش داده است.  

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

شهردار منطقه سه با تاکید و امر فرهنگ سازی در جامعه برای همراهی و همیاری شهروندان با شهرداری در داشتن شهری سالم و بانشاط گفت: ورود رسانه ها در این موضوع که باعنوان چشم بینای جامعه هستن میتواند کمک شایانی به شهرداریها در ارتقای سطح فرهنگی و همچنین بازتاب اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداریها و ارتباط دوسویه مابین شهروندان و شهرداری باشد.

وی با اشاره به نقش مردم در کاهش هزینه های شهرداری از جمله نگهداشت مبلمان شهری ، فضای سبز ،پارکها و حتی آسفالت معابر گفت :حس مسئولیت پذیری شهروندان نسبت به اموال عمومی که سرمایه های شهر هستند میتوانند در شکل گیری شهری سالم و زیبا تاثیر بسزایی داشته باشد.

ضمن این بازدید یوسفی با حضور در زمین ورزشی چمن مصنوعی کوی ملت و اشاره به این موضوع که احداث زمینهای ورزشی چند منظوره یکی از رویکردهای قابل تحسین دوره ی اول مدیریتی مهندس کتانباف به منظور ارتقاء سلامت و روحیه نشاط جوانان است گفت: رسیدگی ،ساماندهی ، واگذاری و نگهداری زمینهای ورزشی موجود در سطح منطقه از اولویتها و برنامه ی کاری ماست.

وی تعداد زمینهای ورزشی سطح منطقه سه را ده عدد عنوان کردو گفت: امیدواریم بتوانیم طبق برنامه ریزی و تحقق بودجه ی پیش بینی شده تعداد دو باب زمین ورزشی دیگر نیز در سطح منطقه و کمک به ورزش محلات احداث نمائیم . 

شهردار منطقه سه همچنین پس از بازدید از زمین ورزشی کوی ملت با حضور در پارک فاز سه کوی ملت و در جمع اهالی و ساکنین و گفتگو با شهروندان در خصوص مطالبات آنها و رسیدگی به درخواست های مردمی گفت :یکی از توفیقاتی که در سطح شهر اهواز نصیب منطقه سه شهرداری شده است مزین شدن یکی از پارکهای محله ای به نام و عطر حضور شهیدان هشت سال دفاع مقدس است که این خود مایه ی برکت و خیر برای این منطقه است.

وی گفت :به همین منظور کوچکترین کاری که می توان برای ادای احترام و ارادت به مقام شامخ شهداء داشته باشیم ،طراحی و اجرای المان یادمان دو شهید گمنام است که انشاا... و بزودی شاهد اجرایی شدن احداث آن در مرکزیت پارک خواهیم بود تا این مکان مزین شده به عطر شهیدان پایگاه قوی ارزشی و فرهنگی برای شهروندان و شهر اهواز باشد.

در پایان این بازدید یوسفی ضمن قدردانی از صبوری و شکیبایی شهروندان در اجرای طرحهای خدماتی و عمرانی شهرداری ، نوید داشتن شهری با نشاط با تلاش بی وقفه ی عوامل مدیریت شهر ی با همیاری شهروندان را داد.

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

از شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهواز


از شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهواز


از شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهواز

از شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهواز


بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه

بازدید میدانی شهردار منطقه سه اهواز از محلات و پروژه های عمرانی سطح منطقه


از شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهواز


از شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهواز
از شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهوازاز شهروندمداری تا توزیع عادلانه خدمات شهری در شهرداری منطقه سه اهواز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار